29 stycznia
środa
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

SACROEXPO już 11 czerwca

Ocena: 0
7521

XIX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od 11 do 13 czerwca w Targach Kielce.

fot. materiały nadesłane

Na gości największej wystawy branży sakralnej w Europie targów czeka oferta ponad 200 firm z 13 krajów. Oprócz tego w programie wystawy znalazły się:

Konferencja z laureatami medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum 2018
Aleksander Sokurov, zaliczony w poczet 100 najlepszych reżyserów przez EFA
i prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski dominikanin i teolog będą  gośćmi konferencji, w której udział wezmą także: ks. dr hab. Marek Lis, członek jury ekumenicznego na festiwalach filmowych m.in. w Cannes, JE bp prof. Michał Janocha - historyk sztuki, dr Irina Tatarova – analityczka i badaczka kina, o. dr  Michał Legan. Spotkanie przyjmie formę rozmów „na żywo” prowadzonych z laureatami z aktywnym udziałem publiczności. Zakończy się projekcją filmu Aleksandra Sokurova.

Rozmowa o kryzysie w kościele - s. Małgorzata Chmielewska, Tomasz Terlikowski i ks. dr Mirosław Tykfer

 „Dialogi o religii” to cykl konferencji objętych patronatem przez prezydenta miasta Kielce - Wojciecha Lubawskiego. Podczas pierwszej edycji, na pytanie,m.in.  o to czy można mówić o kryzysie Kościoła, spróbują odpowiedzieć s. Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”; dr Tomasz Terlikowski, dziennikarz i działacz katolicki oraz ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”. Spotkanie, prowadzone przez ks. Rafała Dudałę, współorganizuje Centrum Duszpasterskie WESOŁA54.

Warsztaty „Muzea naszych czasów” = Sztuka bez barier

Tegoroczna edycja konferencji zatytułowana została „Wejdź do Muzeum wszystkimi zmysłami”. Zgodnie z duchem czasu, będzie o innowacjach, tj. o muzeach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Współorganizatorem jest Pracownia Projektowa „Sowa-Szenk”, konferencję w formie warsztatów poprowadzą arch. Agnieszka Sowa-Szenk, mgr Barbara Szymańska i Tomasz Strzymiński
z Fundacji Audiodeskrypcja.

Wstęp na konferencje jest bezpłatny po rejestracji. Szczegóły na www.sacroexpo.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Zasiani na ziemię żyzną są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc.
Dziś w Kościele: środa, III tydzień zwykły
Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 7,4-17; Ps 89(88),4-5.27-28.29-30; Mk 4,1-20
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -