21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sportowcy z Karczewa

Ocena: 0
86

Staramy się wychowywać naszą młodzież w duchu wiary i poczuciu wspólnoty. Wyniki nie zawsze są najważniejsze, liczy się wychowanie i postawa zawodników – mówi Piotr Niedziółka, prezes LKS Mazur Karczew.

fot. Maciej Buda/Idziemy

Klub działa bardzo długo, bo powstał w… konspiracji, już w 1942 r., aby wspierać ducha sportowego patriotyzmu wśród żądnej czynu młodzieży. I tym właśnie się zajmuje – szkoleniem młodzieży. Na przestrzeni lat było kilka różnych sekcji sportowych – kajaki, hokej, podnoszenie ciężarów – ale od wielu lat klub skupia się wyłącznie na piłce nożnej. Działał tutaj wspaniały trener i legenda klubu Marian Olszewski. Przy wejściu do klubu stoi upamiętniający go obelisk, jest on też patronem miejskiego stadionu.

– Obecnie prowadzimy szkolenie we wszystkich rocznikach, od 2013 do 2001. W każdym roczniku mamy po 20 chłopców, są grupy, gdzie jest nawet 40-50 osób. Skupiamy się na okolicznej młodzieży – mówi Piotr Niedziółka. – Mamy najlepsze szkolenia w powiecie. Jako jedyny, klub prowadzi też dwie drużyny seniorów, którzy grają w czwartej lidze (poziom wojewódzki) i lidze okręgowej (region warszawski).

– Bardzo dobry jest kontakt z księdzem proboszczem karczewskiej parafii św. Wita. Zawsze przychodzi on na nasze uroczystości. W trakcie obchodów 75-lecia naszego klubu koncelebrowano Mszę Święta na boisku. Byli wtedy ks. Bogusław Kowalski, ks. Zbigniew Wojciechowski, ks. proboszcz Andrzej Sobczyk, ks. Przemysław Bieniecki i ks. Andrzej Wąsowski. Ksiądz Kowalski wygłosił piękne sportowe kazanie, przyjazne, z duchem zdrowej rywalizacji. Księża otrzymali od nas okolicznościowe stuły i w nich odprawiali Eucharystię. Zapraszamy zawsze księdza proboszcza po kolędzie; jest to nasz zwyczaj, w innych klubach rzadko się to zdarza. Wielu ministrantów to nasi zawodnicy – opowiada Piotr Niedziółka. 

– Jesteśmy nastawieni na systematyczną pracę, a nie na szybkie, radykalne kroki. Staramy się, aby na wszystko był czas i miejsce. Co roku robimy krok do przodu. W ubiegłym roku przy pomocy gminy oddaliśmy trzecią płytę boiska – do gry dla dzieci. Planujemy czwartą – cieszy się prezes klubu.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 24 (713), 16 czerwca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 czerwca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.

Dziś w Kościele: piątek XI tydzień zwykły
+ wspomnienie dowolne św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 11,18.21b-30; Ps 34,2-7; Mt 6,19-23.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)