18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Standardy WHO a kodeks karny

Ocena: 4.68572
1077

Realizacja zaleceń WHO co do „edukacji” seksualnej dzieci i młodzieży jest sprzeczna z polskim kodeksem karnym. Kto z nauczycieli czy innych dorosłych realizowałby te zalecenia w przedszkolu czy szkole, ten wciągałby uczniów w czynności seksualne, za co dorosłym grozi kara więzienia od lat 2 do 12 (art. 200 § 1 kodeksu karnego).

fot. PAP/Marcin Bielecki

To właśnie dlatego zrozumiały opór społeczeństwa wzbudza podpisana przez prezydenta Warszawy Deklaracja LGBT+, która przewiduje, że do szkół zostanie wprowadzona edukacja seksualna według standardów WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Dokument podpisany przez Rafała Trzaskowskiego spowodował protesty wielu środowisk: rodziców, nauczycieli, polityków, duchownych. Wydaje mi się jednak, że głosy protestu są słabo wyrażane w proporcji do skali zagrożeń oraz do arogancji i buty aktywistów LGBT+. Na merytoryczne argumenty ludzie z tych środowisk reagują zabieraniem mikrofonu, buczeniem, wyzwiskami, zastraszaniem, wzywaniem do ostracyzmu, a także groźbami karalnymi. W tej sytuacji głos tych, którzy chcą chronić dzieci i młodzież, musi być bardziej stanowczy niż dotychczas, a argumenty przeciw seksualizacji i demoralizacji dzieci powinny być formułowane bardzo precyzyjnie.

 

„Takie jak my”

Kiedy jesienią zeszłego roku dziesiątki tysięcy rodziców wyszły na ulice niemieckich miast, by protestować przeciwko wprowadzaniu do szkół „edukacji” seksualnej według standardów WHO, aktywiści gejowscy w brutalny sposób zakłócali te protesty. Większość z tych aktywistów pokazywała protestującym rodzicom plakaty, na których było napisane: „Wasze dzieci będą takie jak my!”. Właśnie to jest celem wprowadzania zaleceń WHO do szkół.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (704), 14 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Kapłan diecezji radomskiej, doktor psychologii i magister teologii, przez wiele lat krajowy duszpasterz powołań, rekolekcjonista, wykładowca, autor kilkudziesięciu książek i wielu artykułów o chrześcijaństwie, wychowaniu, relacjach międzyludzkich, profilaktyce i terapii uzależnień. Więcej: www.marekdziewiecki.pl

 

Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -