10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Studentko! Poznaj Siebie!

Ocena: 0.5
808

Troska o płodność młodego pokolenia – to główny cel projektu „Studentko! Poznaj Siebie!” realizowanego przez Centrum Nowe Życie przy współpracy Caritas Diecezji Bydgoskiej. Projekt obejmuje bezpłatną naukę Modelu Creightona jako nowoczesnej metody rozpoznawania płodności oraz monitorowania zdrowia rozrodczego.

Fot. pixabay.com / CC0

Jak podkreśliły założycielki bydgoskiego Centrum Nowe Życie, zajmujące się w głównej mierze przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii, prowadzenie obserwacji według Modelu Creightona to „wsłuchiwanie się” kobiet we własny organizm. – Niepłodność, z którą boryka się coraz więcej par, to często efekt zaniedbań sięgających młodzieńczych lat. Stosowanie wspomnianego modelu pozwoli rozpoznać i leczyć problemy zdrowotne, zanim wywołają one poważne konsekwencje – powiedziały instruktorki Agnieszka Remus i Carine Stranz-Rambowicz.

Studentki biorące udział w projekcie nabywają praktyczną wiedzę dotyczącą swojej płodności, która zapewni im także sprawne, świadome poruszanie się w obszarach zdrowia ginekologicznego, rozrodczego oraz prokreacyjnego przez całe życie. – Warto podkreślić, że uczestniczki projektu, przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, biorą udział w spotkaniach z narzeczonymi. Wspólne poznawanie tajników kobiecego cyklu sprzyja pogłębieniu relacji i pozwoli w przyszłości podejmować wspólne, świadome i dojrzałe decyzje w zakresie planowania rodziny – dodały Carine Stranz-Rambowicz i Agnieszka Remus.

Każda z kobiet może skorzystać z czterech indywidualnych spotkań. Otrzyma również komplet materiałów edukacyjnych. – Wierzę, ze Model Creightona nauczy mnie odczytywać informacje, które mój organizm przekazuje, co pomoże mi zarówno w życiu codziennym, jak i planowaniu potomstwa. Bardzo cenię sobie naturalne metody, których celem jest troska o organizm kobiety, teraz i w przyszłości, a które nie ingerują w układ hormonalny ani w inne narządy – dodała uczestniczka, studentka Wiktoria Makarewicz.

Na zakończenie udziału w realizowanym projekcie, który jest bezpłatny, narzeczeni otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego w części dotyczącej płodności.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter