12 sierpnia
środa
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szumowski: Polacy nie chcą rewolucji w ochronie zdrowia, chcą naprawy systemu

Ocena: 0
662

Polacy nie chcą rewolucji w ochronie zdrowia; nie chcą wywrócenia systemu do góry nogami; chcą byśmy go sukcesywnie naprawiali i to robimy – stwierdził we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Fot. Pexels/ CCO

Pod hasłem "Społeczny program zdrowia 2020+" w stolicy odbywa się ostatnia konferencja organizowana w ramach debaty "Wspólnie dla zdrowia".

Minister stwierdził, że dokument, który powstanie w wyniku debaty, będzie podstawą do wypracowania wieloletniego planu dla zdrowia.

"Dokument powstanie w konsensusie różnych środowisk, interesariuszy, różnych kierunków politycznych, różnych grup zawodowych, grup eksperckich, pacjentów, pracowników, pracodawców, samorządu, rządu" – podkreślił. Zaznaczył, że stworzy on możliwość planowana działań nie tylko w perspektywie kolejnej kadencji parlamentarnej, ale dłużej.

"Wiemy, że przez wiele lat polska służba zdrowia była gdzieś na szarym końcu finansowania, na szarym końcu priorytetów, na samym końcu decyzji politycznych. To się zmieniło i dzięki temu, możemy mówić o tym, jak zagospodarować wzrastające środki" – dodał minister.

Szef MZ podniósł, że "z analiz i badań wynika, że Polacy nie chcą rewolucji w zdrowiu". "Polacy nie chcą wywrócenia systemu do góry nogami; nie chcą, żeby system zmienił się z dnia na dzień, w taki, który doprowadzi do chaosu, problemów z zorientowaniem się pacjenta, gdzie i jak ma się diagnozować i leczyć" – wskazał.

"Polacy chcą, żebyśmy naprawiali ten system sukcesywnie, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku. I to robimy i będziemy robili. Także dzięki temu, że mamy za co to robić" – podkreślił.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 9,1-7;10,18-22; Ps 113,1b-6; Mt 18,15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
12 sierpnia - Parafia MB Częstochowskiej w Wołominie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter