22 września
środa
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Tato - bądź, prowadź, chroń!" - 19 września przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Ocena: 4.825
2133

W niedzielę 19 września o godz.11:30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna, szesnasta edycja święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę. Marsz zakończy się w kościele pw. Świętego Krzyża, gdzie o godz. 13:00 odbędzie się Msza św.

Fot. archiwum idziemy.pl

„Tato – bądź, prowadź, chroń” – z takim hasłem na ulice Warszawy wyjdą w tym roku wszyscy uczestniczy Marszu dla Życia i Rodziny. Hasło to ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi. Hasło przypomina także, jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ta jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.  

Kryzys XXI wieku, którego korzenie sięgają wielu dekad wstecz, widoczny jest także w zachowaniu mężczyzn, mężów i ojców. Dlatego tak istotnym dla całych społeczeństw, w tym narodu polskiego, jest należyte rozumienie i definiowanie pojęć takich jak „męskość”, „ojcostwo”, „odpowiedzialność” oraz konsekwentne życie w zgodzie z prawdziwymi wartościami

– mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń!” koresponduje również z obchodzonym obecnie w Kościele katolickim Rokiem św. Józefa. To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to z pewnością cechy, które posiadał święty Józef, a zarazem cechy, którymi powinien móc pochwalić się współczesny mężczyzna.

Organizatorzy wskazują, że dopóki Marsz dla Życia i Rodziny będzie szedł przez Polskę, dopóty pozostanie on okazją do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia na wszystkich jego etapach oraz przywiązania do rodziny, rozumianej w zgodzie z prawem naturalnym, jako trwały, stabilny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Takie środowisko to bowiem najlepsze miejsce do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, jego wzrostu duchowego, psychicznego i intelektualnego. Nic nie zastąpi dziecku rodziny opartej na stabilnym fundamencie miłości rodziców.

„Żyjemy w czasach, w których próbuje się podważać oczywiste dla wszystkich pokoleń fakty. Dziś w różnych „ideologicznych propozycjach” podważa się znaczenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, kontestuje się prawo naturalne i najbardziej podstawowe wartości ogólnoludzkie" - mówi Paweł Ozdoba

Na świecie promuje się koncepcje, które zagrażają naszemu społeczeństwu. Niektórym odbiera się także prawo do urodzenia. Marsze dla Życia i Rodziny są piękną odpowiedzią na tego typu zakusy zwolenników „świata bez wartości i cnót

– podkreśla.

Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że ze względu na ograniczenia sanitarne w wielu miejscach Polski, w których w minionych latach odbywały się podobne marsze, Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie będzie również ich emanacją. Przed tzw. pandemią koronawirusa, w całym kraju te prorodzinne wydarzenia odbywały się w ponad 140 miastach.

Organizacja lokalnych Marszów jest utrudniona, dlatego zapraszamy do uczestnictwa w jedynym tego rodzaju wydarzeniu

- zachęca prezes Centrum Życia i Rodziny i zapewnia, że na wydarzeniu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Centrum zaprasza do współpracy przy tworzeniu tego wydarzenia wszystkie organizacje prorodzinne w Polsce. Szczegóły na: www.czir.org.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 września

Środa, XXV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter