25 lutego
wtorek
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tato, co ty na to?

Ocena: 0
172

„Słaby ojciec: jak sobie z tym poradzić’’ – kolejne spotkanie w ramach cyklu „Niedzielna formacja” odbyło się w niedzielę 18 listopada w kościele św. Patryka na Gocławiu, przy ul. Rechniewskiego 14.

fot. Maciej Buda/Idziemy

Prowadził je proboszcz parafii, autor ulubionych przez czytelników porad z rubryki „Proszę księdza” ks. Marek Kruszewski. Zachęcał, by nie osądzać ojca, ale szukać w nim zalet, zastanawiać się, jaka jest jego rola w rodzinie. Radził, aby docenić codzienne wewnętrzne zmagania ojca.

Odnosząc się do fragmentów biblijnych, ks. Kruszewski wskazał, że ojciec powinien być dla rodziny przewodnikiem. Zwrócił uwagę, że w rodzinach, w których są delikatni, spokojni ojcowie, panuje dobra atmosfera, co jest ogromną zaletą. Jednak ojciec nie może być zbyt ciepły i spolegliwy, bo nie daje szansy dziecku na pracę nad sobą – podkreślił ks. Kruszewski. Wskazywał, że przychodzi czas, w którym dziecko powinno uniezależnić się od taty. Po takim usamodzielnieniu relacja nabiera nowego wymiaru, nie ma wzajemnych oczekiwań i w pełni może się zrealizować miłość.

Na koniec spotkania, w kontekście czwartego przykazania, ks. Kruszewski przypomniał o wielkim znaczeniu błogosławieństwa oraz modlitwy za ojca. Spotkanie urozmaicił piosenkami, które zagrał na gitarze. W repertuarze znalazły się m.in. utwory Kabaretu Starszych Panów oraz Wolnej Grupy Bukowina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lutego

Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich
Dziś w Kościele: wtorek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Cezarego z Nazjanzu, pustelnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 4,1-10; Ps 55,7-11.23; Mk 9,30-37
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -