15 października
wtorek
Jadwigi, Teresy, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tato, co ty na to?

Ocena: 0
153

„Słaby ojciec: jak sobie z tym poradzić’’ – kolejne spotkanie w ramach cyklu „Niedzielna formacja” odbyło się w niedzielę 18 listopada w kościele św. Patryka na Gocławiu, przy ul. Rechniewskiego 14.

fot. Maciej Buda/Idziemy

Prowadził je proboszcz parafii, autor ulubionych przez czytelników porad z rubryki „Proszę księdza” ks. Marek Kruszewski. Zachęcał, by nie osądzać ojca, ale szukać w nim zalet, zastanawiać się, jaka jest jego rola w rodzinie. Radził, aby docenić codzienne wewnętrzne zmagania ojca.

Odnosząc się do fragmentów biblijnych, ks. Kruszewski wskazał, że ojciec powinien być dla rodziny przewodnikiem. Zwrócił uwagę, że w rodzinach, w których są delikatni, spokojni ojcowie, panuje dobra atmosfera, co jest ogromną zaletą. Jednak ojciec nie może być zbyt ciepły i spolegliwy, bo nie daje szansy dziecku na pracę nad sobą – podkreślił ks. Kruszewski. Wskazywał, że przychodzi czas, w którym dziecko powinno uniezależnić się od taty. Po takim usamodzielnieniu relacja nabiera nowego wymiaru, nie ma wzajemnych oczekiwań i w pełni może się zrealizować miłość.

Na koniec spotkania, w kontekście czwartego przykazania, ks. Kruszewski przypomniał o wielkim znaczeniu błogosławieństwa oraz modlitwy za ojca. Spotkanie urozmaicił piosenkami, które zagrał na gitarze. W repertuarze znalazły się m.in. utwory Kabaretu Starszych Panów oraz Wolnej Grupy Bukowina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -