25 września
piątek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Unikatowa akcja dla mocnych ojców

Ocena: 0
427

Inicjatywa Tato.Net przez najbliższe tygodnie będzie publikowała materiały video, webinary i spotkania z gośćmi, które pomogą ojcom zaangażować się w opiekę nad dziećmi w czasie kwarantanny. Zwieńczeniem akcji będzie Forum Tato.Net, w całości przygotowane i przeprowadzone online w sobotę 4 kwietnia.

fot.pixabay.com/CCO

Inicjatywa Tato.Net została uruchomiona w 2004 roku w ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Tato.Net jest inicjatywą inspirującą mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Za kluczową misją Tato.Net osoby zaangażowane w projekt uważają pomoc w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych mężczyzn.

W tym miesiącu chcemy być z ojcami w całej Polsce i inspirować do aktywnej obecności w życiu dzieci. Podjęliśmy decyzję i jednocześnie wyzwanie, że Forum Tato.Net odbędzie się w formie online zastępującej tradycyjne spotkanie stacjonarne

– tłumaczy inicjator Tato.Net.

Forum Tato.Net towarzyszy hasło „Mądrość & skuteczność”. Ten sam temat był podejmowany jesienią ubiegłego roku podczas poprzedniej edycji Forum. Spotkało się ono ze świetnym przyjęciem i dużym zainteresowaniem uczestników. Bez wychodzenia z domów, ojcowie będą mieli do dyspozycji krótkie i inspirujące wykłady, panele oraz interaktywne warsztaty.

Idea jest prosta, organizatorzy zapraszają społeczność ojców, aby wzajemnie się wspierać. Uczestnictwo w Forum będzie możliwe za pośrednictwem platformy streamingowej, po wcześniejszym zakupie biletów na stronie https://forum.tato.net/ Będzie to połączenie transmisji ze studia oraz interaktywnych webinarów prowadzonych równolegle. Wybrane materiały i wystąpienia będą publikowane w mediach społecznościowych Tato.Net.

Na stronie tato.net opublikowano już poradnik dla ojców autorstwa Artura Józefiaka, taty piątki dzieci i prelegenta Forum Tato.Net. Dodatkowo, w każdy poniedziałek o 20:00, będą odbywać się wydarzenia “na żywo”.

Praktycznym odzwierciedleniem hasła „Mądrość & skuteczność” będzie program Forum Tato.Net, który składa się z trzech części.

Część pierwsza: „Mądrość i skuteczność – aspekt osobisty. Co mnie napędza? Jak ojciec może lepiej dbać o własny rozwój?”.

Część druga: Blok grup tematycznych – warsztaty, panele, seminaria on-line (w formie webinarów).

Część trzecia: “Mądrość i skuteczność w relacjach rodzinnych i społecznych”.

Ważnym punktem programu będą również „Męskie rozmowy o ojcostwie”, podczas których będzie można usłyszeć wartościowe i praktyczne świadectwa niejednego taty.

Misją Tato.net jest pomaganie w kształtowaniu postaw odpowiedzialnego ojcostwa. Akcja społeczna inspiruje mężczyzn do tworzenia osobistych Tato-Planów. Organizatorzy akcji współpracują z instytucjami wpływającymi na kształt współczesnego ojcostwa w wymiarze indywidualnym i społecznym. Autorzy projektu zaangażowani są także w tworzenie sieci ojcowskich klubów.

Prowadzą kampanie społeczne, oraz WarszTaty dla ojców, konferencje, seminaria i szkolenia adresowane do różnych odbiorców oraz podmiotów w celu budzenia świadomości i upowszechniania wiedzy związanej z rolą ojca w rodzinie, społeczeństwie. Ponadto gromadzą wiedze, a także wydają publikacje dotyczące zagadnień ojcostwa.

Tato.Net jest powołane również do tego, aby realizować inicjatywy i projekty adresowane do całych rodzin, tak aby budować rodziny silne obecnością ojca. Stanowi ponadto sieć współpracy organizacji oraz instytucji społecznych, którym przyświeca wartość promowania kultury odpowiedzialnego ojcostwa.

Jak podkreślają organizatorzy inicjatywy Tato.Net, realizowana akcja jest unikatowa na mapie Polski, a nawet Europy. Towarzyszy jej przekonanie, że „mocni ojcowie muszą trzymać się razem”, jak powiedział dr Ken Canfield, wybitny znawca tematyki ojcowskiej, który sam jest tatą i gościł w listopadzie ubiegłego roku na Forum Tato.Net.

Inicjatywa Tato.Net od 16 lat wspiera ojców w pełnieniu ich rodzicielskiej roli. Forum Tato.Net jest kulminacją tych działań oraz centralnym ojcowskim wydarzeniem roku. To największe spotkanie zaangażowanych i odpowiedzialnych ojców, w tym roku. Po raz pierwszy w całości przygotowane i przeprowadzone online.Spotkanie będzie transmitowane na żywo z Lublina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 3,1-11; Ps 144,1b.2abc.3-4; Łk 9,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter