11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: bluźnierstwo w imię propagandy LGBT

Ocena: 0.2
596

Portal National Catholic Register poinformował o zrealiziwaniu przez Yuvala Davida - znanego w USA Żyda będącego w cywilnym związku małżeńskim z katolikiem, pseudo-dokumentu „Wonderfully Made”, w którym Jezusa przedstawiony jest jako "osoba LGBT".

Fot. pixabay.com/CCO

Celem filmu - donosi National Catholic Register - jest propagowanie homoseksualizmu oraz relatywizmu moralnego oraz podkreślenie roli osób deklarujących się jako katolicy, ale głoszących tezy sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Yuval David twierdzi, że film ma charakter bezprecedensowy. Jego zdaniem dokumentuje tworzenie unikalnej katolickiej i inkluzywnej ikonografii LGBTQ+ poprzez wyrafinowaną sztukę fotograficzną, która ukazuje Pana Jezusa jako członka lub sojusznika społeczności LGBTQ+.

Jednym z narratorów w filmie jest ks. Bryan Massingale, profesor teologii z Uniwersytetu Fordham.

Marzę o Kościele, w którym dwóch mężczyzn i dwie kobiety mogą stanąć przed Kościołem, zadeklarować swoją miłość i uzyskać dla niej błogosławieństwo w sakramencie małżeństwa

– stwierdzia bez ogródek. Redakcja National Catholic Register podkreśla, że jego wypowiedzi są radykalnie sprzeczne z katolickim rozumieniem małżeństwa jako związku jednego mężczyzny i jednej kobiety. Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza bowiem wyraźnie: „Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta stanowią między sobą wewnętrzną wspólnotę życia i miłości, powstało z woli Stwórcy, który wyposażył je we własne prawa. Z natury jest ono nastawione na dobro współmałżonków, a także na zrodzenie i wychowanie potomstwa” (n.1660).

Film zawiera również wywiady z przedstawicielami różnymi grup negujących nauczanie Kościoła, w tym z Marianne Duddy-Burke, dyrektorką wykonawczą Dignity USA i siostrą Jeannine Gramick, współzałożycielką New Ways Ministry, których David scharakteryzował jako „pionierskich sojuszników”.

Inny, cytowany w filmie teolog, Jason Steidl stwierdził:

Chcę, aby Kościół zobaczył, że nasze związki, nasze pragnienia seksualne są święte, są czymś danym nam przez Boga. To jest dar dla Kościoła. Nie coś, co należy ukrywać, nie coś, czego należy się wstydzić, ale coś, co należy celebrować. Coś, co sprawia, że wzrastamy w relacji ze sobą nawzajem i wzrastamy w relacji z Bogiem.

Autor i reżyser filmu cytuje także słowa jezuity ojca Jamesa Martina, autora książki „Building a Bridge” na temat poprawy relacji między Kościołem katolickim a osobami określającymi się jako LGBT.

Kiedy patrzysz na Ewangelie, widzisz, że Jezus wyciągnął rękę szczególnie do ludzi, którzy są na marginesie

- zaznacza ojciec Martin. Jego zdaniem Jezus dzisiaj poszedłby najpierw do osób LGBT.

W 1999 roku Kongregacja Nauki Wiary na stałe zakazała siostrze Gramick i współzałożycielowi New Ways Ministry, ks. Robertowi Nugentowi, prowadzenia jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej z osobami homoseksualnymi z powodu „błędów i dwuznaczności w ich podejściu”. W oświadczeniu z 12 lutego 2010 r. ówczesny przewodniczący Konferencji Episkopatu USA kardynał Francis George z Chicago powiedział, że deklarowanie się tej grupy jako katolików „jedynie wprowadza wiernych w błąd co do autentycznego nauczania i posługi Kościoła w odniesieniu do osób o skłonnościach homoseksualnych".

Nikt nie powinien być wprowadzany w błąd deklaracją jakoby New Ways Ministry zapewniało autentyczną interpretację katolickiego nauczania i autentyczną katolicką praktykę duszpasterską

– dodał kardynał George.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter