29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W służbie rodzinom

Ocena: 1.825
1720

 

Jaką ofertę dla uczniów mają szkoły na rok szkolny 2022/2023?

Na początku każdego roku szkolnego analizujemy potrzeby rodzin zapisanych do naszych szkół i na nie odpowiadamy. Na nowy rok w Szkołach Benedykta przygotowujemy:

  • Nową platformę, czyli kluczowe narzędzie w procesie domowego nauczania. Począwszy od procesu rekrutacji, intuicyjnie będzie ona prowadzić zarówno uczniów, jak i rodziców oraz zachęcać do podejmowania działań. Platforma będzie narzędziem komunikacyjnym, ułatwiającym kontakt z nauczycielami i dyrekcją, innymi uczniami czy rodzicami. Ale, co ważne, to także wsparcie edukacyjne – baza materiałów wspierających rodziny w procesie nauki (repozytorium), a także źródło aktualnych informacji o postępach.
  • Rozszerzoną ofertę zajęć dodatkowych. Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia, które pogłębiają ich wiedzę z danych przedmiotów, języków obcych i pomagają przygotować się do egzaminów. Szkoły Benedykta dopasowują zajęcia do wymagań i wieku uczniów, aby każdy mógł z takiego wsparcia skorzystać.
  • Zajęcia tematyczne. Szkoły zatrudniają specjalistów, którzy prowadzą dla uczniów zajęcia rozwijające ich zainteresowania. Przykładem tego są zajęcia medialne, gdzie młodzi uczą się operatorstwa, fotografii, montażu, dziennikarstwa czy wystąpień publicznych. Zdobywają praktykę, co potem wykorzystują, nagrywając własne produkcje czy wykonując własne zdjęcia. Przybliżamy też metody skutecznego uczenia się, a od nowego roku uruchamiamy także zajęcia z programowania oraz tworzenia aplikacji webowych czy zajęcia z savoir-vivre’u.
  • Mobilne Laboratorium Przyszłości. Projekt, nad którym trwają obecnie prace przygotowawcze. Szkoły Benedykta pragną, aby uczniowie podążali z duchem czasu i mieli dostęp do najnowocześniejszych wynalazków technologicznych oraz umieli mądrze z nich korzystać. Laboratorium umożliwi stworzenie przestrzeni, gdzie uczniowie wydrukują swoje projekty na drukarce 3D, przeniosą się w wirtualną rzeczywistość za pośrednictwem urządzeń VR i będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych sprzętów.

 

Jakiego rodzaju wsparcia w trakcie edukacji udziela Szkoła Benedykta?

Oferuje kompleksowe wsparcie dla rodzin w edukacji domowej, bezproblemowo przeprowadza przez proces realizacji podstawy programowej. Tutaj ważna jest otwartość oraz przyjazna atmosfera. Sekretariaty są gotowe do udzielania odpowiedzi na pytania rodziców, uczniów oraz kandydatów, przyjmując wielokrotnie rolę mentorów. Przyjazna kadra nauczycielska to osoby z pasją, które zaszczepiają w uczniach ciekawość otaczającego świata i pokazują im, że edukacja jest fascynująca. Oferta naszych zajęć dodatkowych jest także dostosowana do aktualnych wymagań egzaminu ósmoklasisty czy egzaminu maturalnego, aby ułatwić ich zdanie.

Trudne sytuacje i zapobieganie im to w obecnych czasach bardzo ważna kwestia, która nie może być ignorowana, dlatego rodzice i uczniowie mogą liczyć na pomoc psychologa, pedagoga, logopedy i innych specjalistów.

 

Jak rodzice radzą sobie z przygotowaniem dzieci do egzaminów?

Nie wiem, jak to działa, ale działa i nawet zaskakuje. Często zadawane są pytania, czy rodzice muszą mieć wykształcenie pedagogiczne, aby uczyć swoje dzieci. Jest to pomocne, ale na podstawie doświadczenia warto zaznaczyć, że mnóstwo rodzin bardzo dobrze radzi sobie bez takiego przygotowania. Wielokrotnie całe rodziny włączają się w proces edukacji, nawet dziadkowie uczą swoje wnuki!

Rodzice starannie przygotowują dzieci do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. W Szkołach Benedykta nie ma sprawdzianów, a oceny nie są najważniejsze, jednak nasi uczniowie udowadniają, że uzyskanie średniej 6,0 na świadectwie i zdanie matury na 100 proc. jest możliwe! Potwierdza to poziom dokładności opanowania przez nich wymagań podstawy programowej. W razie wątpliwości nauczyciele ze Szkół Benedykta zawsze pomagają i służą wsparciem w każdej chwili!

 

Czy dzieciom edukowanym w domu nie brakuje towarzystwa rówieśników?

Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączają się w wolontariat, harcerstwo, przynależą do różnych organizacji pozarządowych i religijnych. Z powodzeniem działają w świecie sportu, kultury i mediów, gdzie bardzo ważna jest współpraca oraz kontakt z innymi. Zaangażowanie widać także na organizowanych zjazdach, koloniach czy wspólnych wydarzeniach. Uczniowie bardzo szybko zawierają przyjaźnie, które trwają lata!

Szkoły Benedykta organizują liczne zjazdy rodzin, wydarzenia okolicznościowe, aby zarówno wśród rodziców, jak i dzieci budować wspólną przestrzeń rozmowy i wymiany doświadczeń. Poprzez funkcjonowanie w klubach edukacji domowej tworzą lokalne rodziny Szkół Benedykta, które pozostają otwarte na ciekawych świata. Obierając za cel pielęgnowanie relacji międzyludzkich, szkoły pomagają kształtować pokolenie świadomych i odpowiedzialnych ludzi.

Odkryj edukację domową i poznaj Szkoły Benedykta na www.szkolybenedykta.pl oraz pod numerem telefonu 790 306 402.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter