16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Tarnowie podczas Pasterki można pomóc samotnym matkom

Ocena: 0
415

Do tarnowskiego Domu Samotnej Matki trafiają kobiety oczekujące narodzin dziecka, które nie znajdują zrozumienia w rodzinnym środowisku. W tym roku w placówce przebywało osiem kobiet i urodziło się sześcioro dzieci. Pieniądze na funkcjonowanie ośrodka zbierane są podczas Pasterki.

fot. ks. Paweł Kłys

Niektórym kobietom ich partnerzy proponowali aborcję. - Zdarza się to bardzo często - mówi siostra Monika Ostaszewska, dyrektorka Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. Aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem. Aborcja nie daje kobiecie pokoju serca i szczęścia, ale ją zniewala. Młode kobiety o tym nie wiedzą do końca, nikt im o tym nie mówi” – dodaje.

Z okazji świąt dom odwiedzają byłe podopieczne. „To już 10 lat i ciągle tu przychodzę w odwiedziny. Dzięki siostrom skończyłam studia, mogłam iść do pracy. Wszystkiego tutaj się nauczyłam, jak zajmować się dzieckiem, jak gotować. Dziś mam męża i trójkę dzieci” - opowiada jedna z kobiet.

Diecezjalny Dom Samotnej Matki w Tarnowie funkcjonuje od 1983 r. Powstał z inicjatywy ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Pieniądze na funkcjonowanie Domu Samotnej Matki pochodzą ze składki zebranej w kościołach diecezji tarnowskiej podczas Pasterki. Z pomocą przychodzą też ludzie dobrej woli, którzy dzielą się tym, co mają. Najbardziej potrzebne są środki pielęgnacyjne dla dzieci m.in. kosmetyki, pieluchy oraz artykuły spożywcze. Przed świętami parafia prowadzona przez księży filipinów w Tarnowie stworzyła choinkę z mleka w proszku dla dzieci. Wszystkie dary przekazane przez parafian trafiły do Domu Samotnej Matki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter