26 maja
wtorek
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Warszawie zatrzymano parę, która "na policjanta" wyłudziła w sumie 160 tys. zł

Ocena: 0
162

Policjanci z Mokotowa zatrzymali dwie osoby, które metodą "na policjanta" wyłudziły od starszych osób w sumie około 160 tysięcy złotych. Parę ujęto tuż po tym, jak 41-latek odebrał od pokrzywdzonej kopertę z 25 tysiącami złotych.

Fot. pxhere.com / CC0

Jak podał w piątek PAP asp. sztab. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie, kryminalni pracujący nad sprawą oszustw "na policjanta" wiedzieli, że 46-letnia Izabela Z. i 41-letni Krzysztof K. działają w grupie wyłudzającej pieniądze od starszych osób. Para miała pełnić rolę "telefonistów", czyli prowadzić rozmowy z seniorami, zapewniając, że są funkcjonariuszami policji, i nakłaniać pokrzywdzonych do przekazania pieniędzy.

"Prowadzili dialog w taki sposób, aby pokrzywdzeni uwierzyli, że rozmawiają z policjantami. Starszym osobom wmawiano, że jeśli posiadają pieniądze w banku, to są one zagrożone, ponieważ tam działa grupa oszustów, która chce je ukraść. Jedynym ratunkiem było wybranie pieniędzy z konta i przekazanie ich rzekomym policjantom, którzy mieli je zabezpieczyć, a później zwrócić" – powiedział Koniuszy.

Kryminalni obserwowali parę. Zauważyli Krzysztofa K. w pobliżu banku przy ulicy Kasprowicza w Warszawie, gdzie umówił się z pokrzywdzoną na odbiór gotówki. Starsza kobieta przekazała mu 25 tysięcy złotych.

"Podejrzany odebrał pieniądze i udał się w kierunku kobiety, która czekała na niego pomiędzy blokami. Para usiadła na ławce. Byli tak podekscytowani, że nie zauważyli obserwującego ich prawdziwego funkcjonariusza policji" – opisał rzecznik mokotowskiej policji.

41-latek miał się podzielić ze znajomą informacją, że wcześniej wyłudził w podobny sposób 80 tysięcy złotych od mieszkanki Śródmieścia i oczekuje na przekazanie kolejnych 55 tysięcy.

"Nie doczekał się, ponieważ kilka minut później został zatrzymany przez policjanta, obok którego usiadł, oraz kilku innych kryminalnych. Funkcjonariusze odzyskali 25 tysięcy złotych i zwrócili pokrzywdzonej" – poinformował Koniuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania dwóch oszustw na 85 tysięcy złotych, których dopuścił się w warunkach recydywy. Izabela Z. ma odpowiadać za wyłudzenie 75 tysięcy złotych. Oboje zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. Przestępstwo to dokonane w warunkach recydywy jest zagrożone karą do 12 lat więzienia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni
Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi!
Ja zwyciężyłem świat

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 19,1-8; Ps 68,2-7b; J 16,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter