20 października
środa
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wesprzyj polską drużynę

Ocena: 0
1955
Studenci prawa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dostali się do finału prestiżowego konkursu FDI Arbitration Moot. Ze skomplikowanymi zagadnieniami prawnymi radzą sobie świetnie, ale jest kwestia, w której potrzebują naszej pomocy.
2014-09-30 10:45
sg, mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Finał konkursu, do którego zakwalifikowano 80 drużyn z całego świata, odbędzie się w dniach 24-26 października w Malibu w Stanach Zjednoczonych. „Przygotowywaliśmy się do tego długo, bo ponad 5 miesięcy. Jednak bez Waszej pomocy cała nauka i pięciomiesięczne przygotowania do konkursu pójdą na marne” – piszą młodzi adepci prawa. Brakuje im bowiem funduszy na przelot całej drużyny do USA. Wsparcie otrzymane z uczelni nie pozwala na udział w finale dwóch członków zespołu. To poważne osłabienie drużyny. „Tylko z Waszą pomocą będziemy mogli stanąć twarzą w twarz z drużynami uniwersytetów takich jak Harvard czy Oxford. Jeśli każdy z Was przekaże nam chociaż przysłowiową złotówkę właśnie o tę złotówkę będziemy bliżej sukcesu. Dzięki Waszej hojności będziemy mogli zrealizować nasze marzenie” – apelują młodzi prawnicy.

Aby wesprzeć drużynę UKSW wystarczy wejść na stronę internetową http://polakpotrafi.pl/projekt/final-konkursu-fdi i postępować zgodnie z instrukcją. Zostało już tylko kilka dni!

Polecamy też stronę drużyny na Facebooku.
 
***
FDI Arbitration Moot jest moot courtem (inscenizacją rozprawy sądowej) z międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego. Polega na przeprowadzeniu symulacji postępowania arbitrażowego. Główne etapy konkursu są dwa: po pojawieniu się kazusu drużyny mają za zadanie przygotować pisma procesowe dla obu stron sporu. W następnym etapie odbywają się rundy ustne, czyli symulacje posiedzeń arbitrażowych. Wymaga to przyswojenia olbrzymiej dawki wiedzy prawniczej oraz umiejętności językowych (wszystko odbywa się po angielsku), ale także opanowania sztuki prezentacji, przedstawiania argumentów, tworzenia struktury wypowiedzi itp.

Drużyna UKSW ma już w tej dziedzinie doświadczenie. Obecny skład zespołu wziął udział w poprzednim konkursie FDI, a także w VISie, który jest najbardziej prestiżowym moot courtem z arbitrażu handlowego.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie,
której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter