16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

WHO: liczba zakażeń koronawirusem w Chinach stabilizuje się

Ocena: 0
786

W minioną niedzielę zmarło w Chinach z powodu zakażenia wirusem Wuhan aż 97 osób, czyli najwięcej w ciągu jednego dnia od początku epidemii. Jednak w ocenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba nowych zakażeń „stabilizuje” się.

Fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

"Nie oznacza to jeszcze, że osiągnęliśmy szczyt zachorowań" – zastrzega WHO.

W sumie dotąd zmarło 908 pacjentów zakażonych koronawirusem z Chin. To już więcej, niż w 2002 roku z powodu wywołanego przez innego typu koronawirusa: SARS (zespołu ostrej niewydolności oddechowej).

Według chińskich służb sanitarnych, od wybuchu epidemii liczba wszystkich zakażeń koronawirusem 2019-nCoV w Chinach zwiększyła się do 40,2 tys., a ponad 187,5 tys. pacjentów jest pod obserwacją medyczną.

Patogen ten przedostał się już do co najmniej 27 krajów, ale jak dotąd jedynie w dwóch miejscach poza Chinami odnotowano dwa zgony wywołane tą infekcją: w Hongkongu i na Filipinach.

Do powstania wtórnego ogniska epidemii poza Chinami doszło w Niemczech, gdzie trzynaście osób zakaziło się od jednej Chinki. "Doszło tam nawet do zakażeń trzeciorzędowych, bo jeden z Niemców zakaził swych bliskich" – powiedział o pandemii PAP dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Jak poinformowały w poniedziałek brytyjskie służby medyczne,w ostatnich dniach zakażenie koronawirusem 2019-nCoV stwierdzono u kolejnych czterech pacjentów w Wielkiej Brytanii stwierdzono. Oznacza to, że liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju wzrosła do ośmiu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter