30 października
piątek
Zenobii, Przemyslawa, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wioski Dziecięce SOS do rządu USA: uwolnić dzieci z ośrodków deportacyjnych

Ocena: 0
230

W związku z obchodzonym 20 czerwca Międzynarodowym Dniem Uchodźcy organizacja pomocy Wioski Dziecięce SOS wezwała władze USA do natychmiastowego uwolnienia dzieci z aresztu deportacyjnego. Powołując się na fakt, że od września 2018 r. w takich ośrodkach zmarło sześcioro dzieci, organizacja w oficjalnym oświadczeniu zarzuciła Stanom Zjednoczonym „systematyczną i strukturalną przemoc wobec dzieci”.

fot. pixabay/ cco

Dyrektor Wiosek Dziecięcych w Meksyku Dirk Glas uznał taką sytuację za skandal, dodając, że „mamy tu do czynienia z praktyką sprzeczną z porozumieniami międzynarodowymi i pozbawiającą dzieci ich podstawowych praw”. Jego zdaniem „nie ma usprawiedliwienia dla ucisku, przemocy i śmierci dzieci”.

Sytuacja w ośrodkach deportacyjnych w USA pogarsza się w związku z coraz większą liczbą migrantów z Ameryki Środkowej. Według amerykańskich służb celnych i granicznych od początku roku zatrzymano 56,3 tys. nieletnich uchodźców bez opieki dorosłych, co oznacza wzrost o 74 proc. w porównaniu do takiego samego okresu z ubiegłego roku, gdy odnotowano 32 tys. takich przypadków.

Pod koniec maja amerykańska straż ochrony granic zarejestrowała sześć przypadków śmierci dzieci w ośrodkach deportacyjnych. Pięcioro z nich pochodziło z Gwatemali, jedno z Salwadoru. Według Wiosek Dziecięcych SOS przyczyną śmierci były m.in. grypa i zakażenia bakteryjne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 października

Piątek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
"Dotknął go, uzdrowił i odprawił."
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Flp 1,1-11; Ps 111,1b-6; Łk 14,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter