19 października
sobota
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wioski Dziecięce SOS do rządu USA: uwolnić dzieci z ośrodków deportacyjnych

Ocena: 0
107

W związku z obchodzonym 20 czerwca Międzynarodowym Dniem Uchodźcy organizacja pomocy Wioski Dziecięce SOS wezwała władze USA do natychmiastowego uwolnienia dzieci z aresztu deportacyjnego. Powołując się na fakt, że od września 2018 r. w takich ośrodkach zmarło sześcioro dzieci, organizacja w oficjalnym oświadczeniu zarzuciła Stanom Zjednoczonym „systematyczną i strukturalną przemoc wobec dzieci”.

fot. pixabay/ cco

Dyrektor Wiosek Dziecięcych w Meksyku Dirk Glas uznał taką sytuację za skandal, dodając, że „mamy tu do czynienia z praktyką sprzeczną z porozumieniami międzynarodowymi i pozbawiającą dzieci ich podstawowych praw”. Jego zdaniem „nie ma usprawiedliwienia dla ucisku, przemocy i śmierci dzieci”.

Sytuacja w ośrodkach deportacyjnych w USA pogarsza się w związku z coraz większą liczbą migrantów z Ameryki Środkowej. Według amerykańskich służb celnych i granicznych od początku roku zatrzymano 56,3 tys. nieletnich uchodźców bez opieki dorosłych, co oznacza wzrost o 74 proc. w porównaniu do takiego samego okresu z ubiegłego roku, gdy odnotowano 32 tys. takich przypadków.

Pod koniec maja amerykańska straż ochrony granic zarejestrowała sześć przypadków śmierci dzieci w ośrodkach deportacyjnych. Pięcioro z nich pochodziło z Gwatemali, jedno z Salwadoru. Według Wiosek Dziecięcych SOS przyczyną śmierci były m.in. grypa i zakażenia bakteryjne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi,
przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych

Dziś w Kościele:
sobota XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,13.16-18; Ps 105; Łk 12,8-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -