12 listopada
wtorek
Renaty, Witolda, Jozafata
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wioślarskie wotum

Ocena: 0
604

Agata i Mariusz Stańczukowie jako sportowcy lubili mieć plan, który z zapałem i determinacją mogliby wspólnie realizować. – Chcieliśmy mieć przede wszystkim dużą rodzinę i dobrą pracę, bo wiarę, jak się nam wydawało, już mieliśmy – wspomina Agata.

fot. BP Archidiecezji Krakowskiej

Agatę, brązową medalistkę mistrzostw Europy z 2009 r. w wioślarstwie, i Mariusza, wioślarskiego mistrza świata z 2012 r. poznałam podczas rekolekcji, gdzie wspólnie pomagaliśmy znajomym sercanom.

Dziecko długo nie pojawiało się w ich życiu, mimo pragnienia. Czuli z czasem ból i frustrację, ich relacje zaczęły się pogarszać. Rozpoczęli leczenie. – Diagnoza nie była dla nas łatwa. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Proponowano nam in vitro, ale nasz światopogląd nie pozwalał na tę drogę – mówi Mariusz.

Poszukiwania możliwości zajścia w ciążę, które trwały sześć lat, spowodowały, że mocniej niż kiedyś pojawiły się pytania o wiarę. W styczniu 2018 ks. Michał Tabak SCJ zaproponował modlitwę wstawienniczą, która mogłaby dać wyjaśnienie istniejącego problemu. Stańczukowie zdecydowali się porozmawiać otwarcie z kapłanem – i był to moment przełomowy. Postanowili zawalczyć o relację z Jezusem. Odbyli rekolekcje „Źródła wiary”, w czasie których zdecydowali się na spowiedź z całego życia.

W tym czasie podjęli ostatnią – jak sami podkreślają – próbę leczenia. – Podczas badań okazało się, że mam guza, którego udało się jednak usunąć, a przy odbiorze wyników badań dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży – wspomina Agata. Córeczka przyszła na świat w dzień urodzin Karoliny Kózkówny, 2 sierpnia 2019 r. Z tego względu Stańczukowie postanowili wybrać błogosławioną na pierwszą patronkę dla swojego dziecka. Dziewczynka została ochrzczona w kościele parafialnym w Krakowie-Płaszowie, w siódmą rocznicę ślubu rodziców.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 43 (732), 27 października 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 12 listopada 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 listopada

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe św. Jozafata, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 2,23-3,9; Ps 34 (33),2-3.16-17.18-19; Łk 17,7-10
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -