19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wirus kontra aborcja

Ocena: 4.86667
663

W Teksasie, jako w drugim z kolei stanie Ameryki, tamtejszy Generalny Prokurator Ken Paxton zakazał od 24 marca wykonywania aborcji.

fot. pixabay.com/CC0

Oznacza to zamknięcie 22 klinik aborcyjnych należących w większości do specjalizującej największej w świecie organizacji aborcyjnej Planned Parenhood. O działalności tej organizacji opowiadała goszcząca niedawno w Polsce Abby Johnson, bohaterka głośnego filmu „Nieplanowane”.

Kilka dni wcześniej podobną decyzję podjął Prokurator Generalny stanu Ohio. W jednym i w drugim przypadku chodzi jednak wyłącznie o zakaz wykonywania aborcji chirurgicznych. Kliniki dalej mogą oferować i oferują aborcję farmakologiczną. Dlatego myliby się ten, kto by miał nadzieję, że w obydwu przypadkach decyzja prokuratorów stanowych podyktowana była chęcią ochrony życia nienarodzonych dzieci. Nic podobnego.

Z uzasadnienia zawartego w piśmie Prokuratora Generalnego stanu Ohio wynika, że chodzi o „zachowanie krytycznych możliwości i zasobów szpitalnych”. Ze względu na gwałtownie rozwijającą się w USA epidemię wszystkie kliniki mają być gotowe do przyjmowania chorych z powodu koronawirusa.  Z tych samych przyczyn w wielu szpitalach w USA anulowano wszystkie „nieistotne lub planowe operacje i procedury z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej”. W praktyce chodzi więc o to, żeby w obliczu epidemii koronawirusa nie wykonywać tych procedur aborcyjnych, które wymagają użycia jednorazowych rękawic, maseczek i innych środków ochrony indywidualnej dla pracowników medycznych.

Cała sprawa ujawnia wstydliwą prawdę, że maseczek, rękawic, kombinezonów i innych zabezpieczeń dla służby medycznych brakuje nawet w najpotężniejszym i najbogatszym kraju świata. Brakuje także respiratorów i masek do podawania tlenu. Cały świat znalazł się na łasce Chińskiej Republiki Ludowej. Tylko Chińczycy są w stanie wyprodukować i dostarczyć brakujący sprzęt w odpowiedniej ilości. Stąd nawet prezydent Andrzej Duda szukając pomocy dla polskich szpitali w obliczu dramatycznych braków nie zadzwonił do prezydenta USA Donalda Trumpa, tylko zwrócił się 24 marca z prośbą do prezydenta Chin Xi Jinpinga. Odpowiedź Chińczyków na pokorną prośbę polskich przyjaciół ma być hojna i natychmiastowa. Nie wolno nam jednak zapominać, że dla Azjatów wdzięczność jest niepisanym obowiązkiem. Na naszych oczach bez jednego wystrzału dokonuje się zmiana politycznych biegunów świata.

Drugą wstydliwą sprawą ujawniona przy okazji epidemii koronawirusa jest potworne zakłamanie zachodnich społeczeństw. Zamknięcie niektórych klinik aborcyjnych podyktowane jest nie szacunkiem dla życia nienarodzonych, ale koniecznością „oszczędzania sprzętu”. Wartość życia nienarodzonych kładzie się na tej samej szali z wartością pary lateksowych rękawic i flizelinowej maseczki. A Bóg, którego prosimy wobec szalejącej zarazy to wszystko widzi. Może kogoś zszokował Maciej Pawlicki, gdy w jednym z programów stwierdził, że codziennie więcej ludzi umiera na świecie z powodu aborcji niż z powodu koronawirusa. Ale czy liczby nie mówią same za siebie? Prosząc Boga o ratunek trzeba i w tej sprawie stanąć przed Nim w prawdzie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"


henryk.zielinski@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter