19 października
wtorek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: czas zacząć monitorować proceder aborcji

Ocena: 0
402

We Włoszech powstało stałe Obserwatorium ds. Monitorowania Aborcji w tym kraju. Obserwatorium jest reakcją na wyniki zaprezentowanego niedawno pierwszego interdyscyplinarnego raportu na temat skutków obowiazującego tam od 43 lat prawa aborcyjnego.

Fot. pixabay.com/CCO

Decyzję w sprawie Obserwatorium podjęli sami członkowie grupy roboczej, która opracowała raport. Powstał on przy współpracy wielu instytucji, między innymi Stowarzyszenia Katolickich Ginekologów i Położnych.

Raport przypomina, że we Włoszech od marca 1978 roku, kiedy we Właszech zaczęły obowiązywać obecne uregulowania aborcyjne, w majestacie prawa zostało zabitych ponad 6 mln nienarodzonych dzieci. Jednocześnie - jak zauważają autorzy raportu - temat ten, który ma dla Włoch poważne konsekwencje m.in. w sferze społecznej czy gospodarczej, niemal nie istnieje w debacie publicznej. Zauważają także, że przed przeszło 40 laty wprowadzono we Włoszech prawo aborcyjne, aby - jak twierdzono - wyprowadzić aborcję z podziemia. Nic takiego się jednak nie stało. Wręcz przeciwnie - obecnie, poprzez zażywanie w domu środków poronnych, proceder ten znów schodzi do szarej strefy, czego poważne konsekwencje ponosi przede wszystkim kobieta. Przypomniał o tym podczas prezentacji raportu prof. Filippo Maria Boscia, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich.

Dla autorów raportu i założycieli nowego Obserwatorium to właśnie rozwój aborcji farmakologicznej i jej negatywne skutki dla zdrowia kobiet jest obecnie zjawiskiem szczególnie niepokojącym.

Jak zauważa prof. Boscia, niektóre z kobiet po przeprowadzeniu takiej aborcji już nigdy nie będą mogły donosić kolejnej ciąży. Jego zdaniem młode dziewczęta i kobiety nie są o tym dostatecznie informowane. Jeśli na zawsze pozbawia się je macierzyństwa, to - mówi prof. Boscii - jest to zbrodnia przeciw ludzkości.
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki/ wsp. św. Pawła od Krzyża, prezbitera/ wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter