25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zatrzymano podejrzanego o krwawy napad pod Montpellier

Ocena: 0
856

Po prawie dobie od napaści na dom opieki dla misjonarzy w Montferrier-sur-Lez na południu Francji policja zatrzymała sprawcę tego czynu. Okazał się nim 47-letni bezrobotny, były spadochroniarz, który w przeszłości pracował w hospicjum jako pielęgniarz-pomocnik.

W czwartek 24 listopada tuż przed godz. 22 do budynku wszedł ubrany na czarno mężczyzna, uzbrojony w nóż i broń palną i zaraz po północy wdarł się do jednego z pomieszczeń. Jedna z pracujących tam kobiet zdołała zawiadomić policję, napastnik jednak zdążył oddać całą serię strzałów do drugiej kobiety. Zabił ją, po czym zbiegł.

Budynek, w którym doszło do tragedii, jest dwupiętrowym domem opieki „Pod zielonymi dębami" dla emerytowanych kapłanów ze Zgromadzenia Misji Afrykańskich i w chwili napaści przebywało w nim prawie 60 pensjonariuszy. Znajduje się on ok. 10 km od Montpellier.

Prowadzący śledztwo w tej sprawie miejscowy prokurator Christophe Barret natychmiast odrzucił wersję zamachu terrorystycznego o podłożu islamskim. – Z braku jakichkolwiek elementów świadczących o powiązaniu z terroryzmem kierujemy podejrzenia na "ścieżkę lokalną", szukając kogoś, kto był związany z tym miejscem – oświadczył dziennikarzom.

Na wieść o zdarzeniu arcybiskup Montpellier Pierre-Mqarie Carré powiedział: – Życie trwa. Chcemy, aby było wiadome, że nie czujemy się zagrożeni. To samo zrobiliśmy po zabójstwie ks. Hamela [w lipcu br. koło Rouen – KAI]: stanąć mocno w obliczu sytuacji, nie tracić zaufania do innych, zachować roztropność, ale nie popadać w niepokój, iść nieustraszenie naprzód z sercami pełnymi pokoju”. Według metropolity Montpellier w placówce tej przebywają w większości misjonarze w bardzo podeszłym wieku – od 75 do ponad 90 lat, którzy przeżyli wielki wstrząs, gdy dowiedzieli się, co się stało.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter