5 grudnia
poniedziałek
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zło dobrem zwyciężaj

Ocena: 0
1463
Joanna i Andrzej Gwiazdowie, małżeństwo legendarnych działaczy i współtwórców NSZZ „Solidarność”, oraz redakcja „Naszego Dziennika” zostali tegorocznymi laureatami medalu „Zło dobrem zwyciężaj”.
Odznaczenie nadawane jest przez Ogólnopolski Komitet Pamięci Księdza Jerzego Popiełuszki za szerzenie pamięci o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce i ludziach z poświęceniem służących Bogu i Ojczyźnie, a także za obronę wartości wiary, życia ludzkiego, praw rodziny, pracowników oraz dziedzictwa narodowego i niepodległości Ojczyzny.

Uroczystość odbyła się 24 stycznia w Domu Pielgrzyma Amicus przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, podczas spotkania opłatkowego służb czuwających przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Poprzedziła je Msza Święta pod przewodnictwem ks. Marcina Brzezińskiego i modlitwa przy grobie kapelana „Solidarności”. Kapitułę reprezentowali jej prezes Ryszard Walczak oraz sędzia Bogusław Nizieński.

Ksiądz Maj mówił o heroizmie i wytrwałości, z jaką błogosławiony niósł orędzie pokoju, przebaczenia i Miłosierdzia Bożego. Podobny trud: niezmordowana walka o sprawiedliwość i wolność, odwaga w obliczu przeciwności i prześladowań oraz cierpliwość wobec niepowodzeń jest naszym zadaniem, zwłaszcza zaś tych, którzy noszą pamięć o polskim męczenniku. Andrzej Gwiazda, dziękując za wyróżnienie, wspominał księdza Jerzego. Opowiedział także, jak po jego śmierci obrał go za swego drugiego patrona, jako że Jerzy to jego drugie imię, a przekonanie o świętości współczesnego męczennika było w środowisku „Solidarności” powszechne.

Paweł Gürtler
fot. Paweł Gürtler/Idziemy
Idziemy nr 5 (488), 1 lutego 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Poniedziałek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter