5 grudnia
sobota
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Życie jest darem

Ocena: 5
689

Musimy wracać do nauczania Jana Pawła II. Przypominać Europie o jej chrześcijańskich korzeniach i sami je pielęgnować, bez tego nie będzie szacunku do życia. - mówi Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny oraz Fundacji „Jeden z Nas”, sekretarz generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”, w rozmowie z Ireną Świerdzewską

fot. AG

Jakub Bałtroszewicz (1981 r.) – mgr teologii moralnej, absolwent PAT (obecnie UPJPII), wykładowca dydaktyki bioetyki na Międzywydziałowym Instytucie Bioetyki UPJPII, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny, Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”, organizacji zrzeszającej 38 ruchów i organizacji pro-life z 21 krajów Europy. Fundator i prezes fundacji „Jeden z Nas”, która prowadzi portal jedenznas.pl i newsletter bioetyczny, a także założyła wraz z UPJPII Poradnię Bioetyczną (www.poradniabioetyczna.pl).


Mówi Pan o sobie, że jest „ocaleńcem”. Jak Pana życie zostało ochronione przed aborcją?

W dniu, w którym ukończyłem 18 lat, mama zdecydowała się opowiedzieć mi tę historię. Obydwoje z tatą nie czuli się gotowi na przyjęcie nowego życia. Mama miała 19 lat, kiedy dokonała pierwszej aborcji. Po roku była w kolejnej ciąży. Tata znowu chciał, by poszła na „zabieg”. Mama była bliska tej decyzji, uciekła jednak spod drzwi szpitala. Przez całe życie nosiła w sobie ból z powodu tej pierwszej aborcji i próby kolejnej. Jako dziecko przez kilka lat upierałem się, że mam siostrzyczkę. Świadectwo mamy o przeszłości było dla mnie pozytywnym wstrząsem, przedefiniowało całe moje życie.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 43 (783), 25 października 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 11 listopada 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 6 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 40, 1-5. 9-11; Ps 85, 9-14 ;2 P 3, 8-14; Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Misja Jana Chrzciciela - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter