°/° °/° °/°

Bawarczycy u Papieża

Ocena: 0
1185
Po efektownym zwycięstwie nad AS Romą w Lidze Mistrzów (7:1), Robert Lewandowski i inni piłkarze Bayern Monachium oraz prezydium klubu zostali przyjęci w Watykanie przez papieża Franciszka na prywatnej audiencji.

Euro znów nad Wisłą

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył złotą drużynę polskich siatkarzy Krzyżami Oficerskimi Orderu Polonia Restituta i Złotymi Krzyżami Zasługi. Tymczasem działacze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) zgromadzeni na kongresie w tureckiej Antalyi zdecydowali, że siatkarskie mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017 r. odbędą się w Polsce. Inni kandydaci wycofali się. Przed rokiem turniej ten zorganizowaliśmy razem z Danią.

Ostatnie starcie Gołoty

Pokazową walką z Amerykaninem Danellem Nicholsonem zakończył w Częstochowie swoją karierę Andrzej Gołota. Bokser, który rozpalał emocje polskich kibiców na przełomie wieków, odniósł na zawodowym ringu 41 zwycięstw, raz zremisował, 9 razy przegrał, a jego walkę z Mikiem Tysonem uznano za nieodbytą. Warto przypomnieć, że jeszcze jako amator Gołota sięgnął po brązowe medale igrzysk olimpijskich w Seulu (1988) i mistrzostw Europy w Atenach (1989).

Wygrał Rajd Hiszpanii

Francuz Sébastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał Rajd Hiszpanii i zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł mistrza świata. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął w wyścigu 17. pozycję.

Michał Ziółkowski
Idziemy nr 44 (476), 2 listopada 2014 r.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)