5 grudnia
poniedziałek
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czysta karta

Ocena: 0
1257

Nowy rok zawsze niesie nadzieję.

fot. PAP/Piotr Nowak

Dzięki niemu można zastosować zasadę grubej kreski i zapomnieć o tym, co było złe. Ewentualnie pamiętać, ale wyciągnąć wnioski, a potem wdrożyć w życie działania, które mogą pomóc.

Nowy rok to czysta karta, oznaczająca szansę na odmianę losu. Dlatego nie mam żadnych wątpliwości, że wielu kibiców Legii czekało na 2022 r. z utęsknieniem. Bo on może – nie: on musi przynieść poprawę. Nie ma innej opcji. Bo to, co wydarzyło się w pierwszej części nowego sezonu Ekstraklasy, było jak najgorszy koszmar. Takiego czarnego scenariusza klubowi z Warszawy życzyło pewnie z pół Polski, ale nawet ta część kibiców nie wyśniłaby takich perypetii, jakie przydarzyły się Legii.

Przecież na Łazienkowską w pewnym momencie każdy zespół przyjeżdżał jak po swoje. Czy to była Stal Mielec, Pogoń Szczecin czy Radomiak. Bez znaczenia. Przyjeżdżali, wygrywali i zabierali punkty do domu. A w Warszawie narastała frustracja. Skończyło się to wszystko źle. Pęknięcia na linii kibice – działacze – piłkarze stały się ogromne. I mam wrażenie, że łatwo nie da się ich skleić. Można próbować, ale bez gwarancji sukcesu.

Jedyną szansą na poprawę klimatu wokół klubu są wyniki. Nie ma innej drogi. Żeby jednak one się pojawiły, wszyscy muszą zastosować zasadę czystej karty. I każdy powinien zacząć pisać na niej nową historię. Trudną, bo Legia wciąż jest w tarapatach. Kłopoty były, są i na pewno w najbliższych miesiącach nie znikną. Można jednak minimalizować straty. Głowę podnieść muszą piłkarze, o co ma zadbać Aleksandar Vuković. Czoło problemom musi stawić zarząd klubu. Swoje muszą zrobić także kibice. Bo chociaż ich cierpliwość została wystawiona na – być może – najcięższą próbę w historii, to są potrzebni drużynie. Po prostu wszyscy, jak jeden mąż, powinni zacząć ciągnąć ten wózek w jedną stronę. Sezon prawie jest stracony. I jeśli nie uda się wywalczyć Pucharu Polski, pojawią się kolejne problemy, związane z brakiem udziału w europejskich rozgrywkach.

Legia musi jednak działać w myśl zasady „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Nie ma innej drogi. Jest tylko czysta karta. Ona ma tę zaletę, że można na niej napisać naprawdę ciekawą historię. Taką, która choć trochę pozwoli zapomnieć o upokorzeniach z końcówki 2021 r. Legia jest na zakręcie. A w takim momencie gwałtowne ruchy na pewno nie są wskazane, mogą bowiem skończyć się poważnym wypadkiem. Tutaj potrzeba rozwagi, spokoju i ciężkiej pracy. To wszystko razem wzięte może sprawić, że na czystej karcie zostaną zapisane nowe, pozytywne historie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Poniedziałek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter