°/° °/° °/°

Francja Mistrzem Świata - GALERIA

Ocena: 0
1117

To był emocjomujący mecz: rzuty karne, samobójcze strzały i niesamowite zwroty akcji.

fot .PAP/EPA/PETER POWELL

Na stadionie w Łużnikach odbył się finałowy mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Już w 18 minucie samobójczy strzał oddał Mario Mandzukić, tym samym dając punkt Francuzom. Wyrównującą bramkę strzelił Ivan Persić w 28 minucie. Jeszcze w pierwszej połowie Fracja wyszła na prowdzenie dzięki Antonine Griezman 38 minucie. Druga połowa meczu dostarczyła kibicom tyle samo emocji. Paul Pogba strzelił bramkę w 59 minucie, dzięki czemu Fracja zwiększyła swoje prowadzenie. Niedługo potem Kylian Mbappe zapewnił Francuzom pewne zwycięztwo, strzelając 4 bramkę. Chcąc zmiejszyć przewagę Chorwaci nie dawali za wygraną i w 69 minucie spotkania Mario Mandzukić strzelił gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2, tym samym dając Francji tytuł Mistrza Świata.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)