°/° °/° °/°

Koniec marzeń

Ocena: 0
811

Fatalny upadek na trasie dziewiątego etapu Tour de France przekreślił marzenia Rafała Majki o podium w tegorocznej Wielkiej Pętli.

W kraksie na 70 kilometrze ucierpiał też Geraint Thomas. Brytyjczyk złamał obojczyk i musiał zjechać z trasy. Polak, płacząc z bólu, dotarł do mety na 137. miejscu. Ze względu na liczne, poważne obrażenia Majka zrezygnował z dalszego udziału w wyścigu.

Polscy rekordziści

Paweł Wojciechowski poprawił podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie własny rekord Polski. Były mistrz świata w skoku o tyczce osiągnął wynik 5,93 m, co dało mu w zawodach 2. miejsce. Zwyciężył Sam Kendricks, trzeci był rekordzista świata Renaud Lavillenie. Na kolejnym „diamentowym” mityngu rekord kraju na nietypowym dystansie jednej mili pobiła (czwarta na mecie w Londynie) Angelika Cichocka.

Powrót Kubicy?

Media spekulują o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1. Anthony Rowlinson z „F1 Racing” – który jako jedyny dziennikarz oglądał niedawne przejazdy polskiego kierowcy bolidem wyścigowym w Walencji – twierdzi nawet, że jest szansa na to, by Polak wystartował w ekipie Renault jeszcze w tym sezonie.

Pożegnanie z Anglią

Na czwartej rundzie Agnieszka Radwańska zakończyła rywalizację na kortach Wimbledonu. Na drodze do sukcesu po raz kolejny stanęła Swietłana Kuzniecowa. Tym razem Polka uległa Rosjance 0:2 (2:6, 4:6), i to rywalka będzie walczyć w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego.

Wioślarze w Lucernie

Dobrze spisali się reprezentanci Polski podczas zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w Lucernie. Na najwyższym stopniu podium stanęli Artur Mikołajczewski (w jedynkach wagi lekkiej) oraz kobieca czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Drugie miejsce zajęła kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej oraz dwójka podwójna mężczyzn. Na trzeciej pozycji uplasowała się z kolei męska czwórka podwójna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)