°/° °/° °/°

Lepsza druga połowa

Ocena: 0
887

Pomimo straty gola już w 4. minucie i nie najlepszej pierwszej połowy reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu Islandię 4:2.

W spotkaniu rozgrywanym na PGE Narodowym dwa gole dla biało-czerwonych strzelił niezawodny Robert Lewandowski. Wyrównał tym samym rekord Grzegorza Laty w liczbie bramek zdobytych w kadrze w jednym roku (11). Pozostałe trafienia dla Polski zaliczyli Kamil Grosicki i Bartosz Kapustka, a bramki dla rywali strzelili Gylfi Sigurdsson i Alfred Finnbogason.

Dobrze skończyli

Drużyna Vive Tauron Kielce pokonała w wyjazdowym meczu Velux EHF Ligi Mistrzów duńską drużynę KIF Kolding 25:33. Polscy szczypiorniści fatalnie rozpoczęli spotkanie w Kopenhadze, pierwszą bramkę zdobywając dopiero w 7. minucie. Jednak świetnie rozegrana końcówka meczu i spokój bramkarza Sławomira Szmala przyniosły zwycięstwo. Kielczanie zajmują 4. miejsce w grupie B.

Węgierska niespodzianka

Trwają baraże przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Niespodziewanie do Euro 2016 awansowała reprezentacja Węgier, która w dwumeczu pokonała Norwegię (1:0, 2:1). Po pierwszym meczu bliżej awansu jest też Szwecja, która wygrała z Danią 2:1, oraz Ukraina, która zwyciężyła w starciu ze Słowenią 2:0. W ostatniej parze Bośnia i Hercegowina zremisowała z Irlandią 1:1.

Mercedes dominuje

Nico Rosberg z teamu Mercedes GP zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Brazylii i tym samym zapewnił sobie tytuł wicemistrza F1 2015. Na torze Interlagos Niemiec wyprzedził swojego kolegę z drużyny Lewisa Hamiltona (który ma już w kieszeni tegoroczne mistrzostwo F1) oraz reprezentującego Ferrari Sebastiana Vettela. Mercedes wcześniej wygrał też klasyfikację konstruktorów. Ostatni wyścig w tym sezonie odbędzie się w Abu Zabi.

Sylwia Gawrysiak
Idziemy nr 47 (530), 22 listopada 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)