°/° °/° °/°

Mistrz odchodzi

Ocena: 0
604

Nie udał się Useinowi Boltowi pożegnalny występ na tychże mistrzostwach świata. W finale biegu na 100 m zajął dopiero trzecie miejsce. Zwyciężył Amerykanin Justin Gatlin (9.92). Drugi był jego rodak Christian Coleman.

O mały włos

Tylko dwóch sekund zabrakło Rafałowi Majce z grupy Bora-Hansgrohe do zwycięstwa w 74. Tour de Pologne. Triumfował Belg Dylan Teuns (BMC). Trzeci w klasyfikacji generalnej był zwycięzca ostatniego etapu wyścigu – Holender Wout Poels z grupy Sky.

Po rozczarowaniach – złoto

Polacy pojechali do Londynu na mistrzostwa świata w lekkoatletyce po garść medali. Pierwsze dni przyniosły rozczarowanie. W rzucie kulą zawiedli Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Nie lepiej spisali się dyskobole. Za to Adam Kszczot pewnie wywalczył finał biegu na 800 m. Pierwsze złoto wywalczyła nam Anita Włodarczyk, rzucając młotem na odległość 77,9 m, z kolei brąz wywalczyła inna Polka – Malwina Kopron (74,76 m).

Kubica do Ferrari?

Rewelacyjnie spisał się Robert Kubica w testach F1 rozgrywanych po Grand Prix Węgier. Polak zasiadł za kierownicą najnowszego bolidu Renault R.S. 17 i udowodnił, że jego umiejętności są imponujące. „Ferrari powinno z pełnym zaangażowaniem zabiegać o podpis Kubicy na kontrakcie” – dowodził po testach na Hungaroring Damien Smith, redaktor naczelny brytyjskiego „Autosportu” na Europę.

Medale na skrzydłach

W Aeroklubie Pomorskim zakończyły się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Szybowcowej. W klasie Advanced pierwsze miejsce zajął Gustav Salminen ze Szwecji. Drugi na podium był Erwin George z Francji, trzeci zaś Michał Klimaszewski. Tuż za nim uplasowała się Agata Nykaza. W kategorii Unlimited zwyciężył Węgier Ferenc Toth.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)