19 listopada
poniedziałek
Seweryny, Maksyma, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do integracyjnej grupy piłkarzy: budujcie świat bardziej braterski

Ocena: 0
836

– Jesteście symbolem sportu otwierającego ludzkie oczy i serca na wartość i godność jednostek i osób, które w innym przypadku byłby by przedmiotem uprzedzeń i wykluczenia – powiedział Ojciec Święty przyjmując uczestników piłkarskiego turnieju integracyjnego. Biorą w nim udział reprezentacje Litwy, Francji, Polski, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rumunii i Włoch.

fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT

W każdej drużynie jest 5 osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz 4 partnerów, wszyscy w wieku 18-30 lat. Impreza wspierana przez Rycerzy Kolumba odbywa się w dniach 13-15 października w ośrodku sportowym Piusa XI w Rzymie.

Franciszek zaznaczył, że rzymski turniej stanowi okazję do podkreślenia znaczenia sportu integrującego, poprzez który zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i wolni od niej grają razem. Wskazał, że pozwala on żywić nadzieję na owocną przyszłość sportu, stwarzającego szansę na integrację i zaangażowanie.

Ojciec Święty zachęcił swych gości do niestrudzonego ukazywania światu sportu swego zaangażowania w budowanie społeczeństwa bardziej braterskiego, w którym ludzie mogą wzrastać i rozwijać się, a także w pełni realizować swe talenty.

– Sport jest językiem uniwersalnym, ukazując historie wielu osób, które dzięki niemu pokonały wykluczenie, ubóstwo i kalectwo, aby stać się inspiracją dla innych – powiedział papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -