°/° °/° °/°

Piotr Żyła mistrzem świata!

Ocena: 0
1057

Polski skoczek Piotr Żyła został podczas Mistrzostw w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie mistrzem świata na normalnej skoczni.

Piotr Żyła w pierwszej serii skoczył na odległość 105 metrów i zajął pierwsze miejsce z 3 pkt przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

W drugiej serii skoków Żyła obronił prowadzenie po skoku na odległość 102, 5 m uzyskując w końcowej klasyfikacji 3,6 pkt przewagi nad drugim w zawodach Niemcem Karlem Geigerem. Trzecie miejsce zajął słoweński skoczek Anže Lanišek.

Czwarte miejsce zajął zdecydowany lider Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud, a piątą pozycję zajał kolejny Polak - broniący tytułu mistrza śwata z 2019 roku na normalnej skoczni Dawid Kubacki, który tracił do Żyły zaledwie 3,7 punktu. Kamil Stoch zajął 22. miejsce po dwóch skokach na 96 metrów, a 30. był Andrzej Stękała.

Piotr Żyła zwyciężając w Obersdorfie sięgnął po największy sukces w swojej karierze. Kolejny konkurs indywidualny na dużej skoczni odbędzie się w piątek 5 marca, a konkurs drużynowy - dzień później.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)