°/° °/° °/°

Polska europejską potęgą

Ocena: 0
729

Siedem razy na halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie odgrywano Mazurek Dąbrowskiego dla polskich lekkoatletów. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli aż dwanaście medali i wygrali klasyfikację medalową!

Rekord Polski (21,97 m) ustanowił w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki – godny następca Tomasza Majewskiego. Wspaniale zaprezentowały się sztafety 4x400 m: żeńska (Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty) i męska (Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko). Nie zawiedli faworyci, jak tyczkarz Piotr Lisek, 800-metrowiec Adam Kszczot czy skoczek wzwyż Sylwester Bednarek. W biegu na 1500 m triumfował Marcin Lewandowski.

Do tego srebro i brąz w biegach indywidualnych wywalczyli Omelko i Święty, a trzecie miejsce na podium zajął w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski. Świetnie rozwijają się kariery młodych polskich biegaczek: Ewy Swobody i Sofii Ennaoui. Obie zdobyły brązowe medale, na dystansach 60 m i 1500 m.

Cel: olimpiada

Występy Justyny Kowalczyk w Lahti nie przyniosły jej medalu. Polka szybko zostawiła Finlandię za sobą i rozpoczęła przygotowania do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Już w weekend zadebiutowała w Biegu Piastów w Jakuszycach, gdzie była najlepszą kobietą na dystansie 50 km. Kowalczyk wystartuje jeszcze w weekend w Pucharze Świata w Oslo, a potem skupi się na rywalizacji w serii maratonów.

Judo w Katowicach

W zawodach Pucharu Świata Polacy odnieśli dwa zwycięstwa. Maciej Sarnacki był najlepszy w wadze powyżej 100 kg, a Piotr Kuczera – w wadze do 90 kg.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)