18 grudnia
wtorek
Gracjana, Bogusława, Laurencji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polskie miotaczki podbiły Londyn

Ocena: 0
405

Nie zawiedliśmy się! Zgodnie z oczekiwaniami Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Londynie. Kroku dotrzymała jej Malwina Kopron, która wywalczyła brąz. Joanna Fiodorow była szósta.

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Rekordzistka świata była zdecydowaną faworytką poniedziałkowego konkursu i mimo kontuzji – doskwierał jej ból środkowego palca prawej ręki – udowodniła swoją dominację wśród miotaczek. Nie obyło się jednak bez nerwów. Polska mistrzyni dopiero w czwartej kolejce rzutem na odległość 77,39 m wyszła na prowadzenie. Poprawiła się jeszcze w kolejnej próbie (77,90) i mogła po raz czwarty w karierze cieszyć się ze złotego medalu mistrzostw świata. –  To był najtrudniejszy konkurs w tak dużej imprezie. Nie tak sobie zaplanowałam strategię. Myślałam, że zdecydowanie dalej rzucę, ale najważniejsze, że mamy złoty i brązowy medal dla Polski – powiedziała po zakończeniu zmagań w wywiadzie dla TVP Sport.

Dużo radości polskim kibicom sprawiła Malwina Kopron. Niespełna 23-letnia zawodniczka w swoim najlepszym rzucie w Londynie posłała młot na odległość 74,96 m. O ponad metr wyprzedziła ją Chinka Zheng Wang  (75,98 m).

Trzecia ze startujących w londyńskim finale Polek – Joanna Fiodorow rzuciła 73,04 m i była szósta.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -