25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomagajmy

Ocena: 0
1448

Różne myśli krążą po głowie w tak dziwnym czasie.

fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Smutne bywają. I mam wrażenie, że każdemu z nas się takie zdarzały w ostatnich tygodniach. Bo napływ negatywnych wieści był jednak bardzo duży. Moja mała rada: szukajmy wieści pozytywnych. Po pierwsze, to pomaga otrząsnąć się ze smutków, a po drugie, świat od razu staje się jaśniejszy. Nawet jeśli słońce akurat przykrywają chmury. Moja duża rada: pomagajmy. W sytuacji, gdy kryzys wokół nas rozpiął szpony (i będzie je rozpinał pewnie jeszcze długo), warto czynić dobro. Jak? Czasami wystarczy niewiele. To co Państwo przeczytają, to wszystko historie prawdziwe, własne lub zasłyszane. Dobre słowo czyni cuda. Proszę spróbować. Nieco wylewniej dziękować sobie za pomoc czy po prostu głośno podziękować tym, którzy pracują w piekarni, kiosku czy w jakimkolwiek miejscu, gdzie zdarza nam się być.

Cuda można jednak zdziałać też w inny sposób. Wszyscy rodzice stanęli ostatnio przed ważnymi wyzwaniami i dylematami. Na szczęście znam mnóstwo przykładów superreakcji. Na co? Na to, że kluby, szkółki sportowe czy kluby plastyczne albo muzyczne musiały zawiesić działalność. I żeby one nie padły, wiele osób nadal płaci. Może niepełne składki, może tylko tyle, ile da radę w danym momencie – ale, co najważniejsze, płaci! To ma moc. Bo ci z drugiej strony czują, że ktoś czeka na powrót do treningów, ćwiczeń, zajęć.

Wzrosła też ostatnio rola poczty pantoflowej. Najświeższy przykład: pani sąsiadka musi ćwiczyć, bo przechodzi rehabilitację. W przychodni jest to niemożliwe, ale poprosiła o pomoc. Kilka telefonów i znalazło się dwóch chętnych do pomocy. Za symboliczną opłatą poprawiają jej formę fizyczną. A efekt uboczny? Niesamowity. Ta sama pani sąsiadka ma potężny księgozbiór, więc tą samą pocztą pantoflową zaoferowała chęć podzielenia się skarbami. Szybko rozeszły się wieści że można wypożyczyć coś dobrego do czytania. I to działa.

Wielkie, ciepłe słowa podziękowania należą się środowisku kibiców. Z każdej strony naszego kraju słychać o finansowym wsparciu ludzi związanych z różnymi klubami. Czasami jest to zakup maseczek, czasami dofinansowanie obiadów dla lekarzy. My, wszyscy kibice, pokazaliśmy, że można i warto pomagać. A wiecie Państwo, co w tej pomocy jest najfajniejsze? Satysfakcja. To działa! Nawet jeśli wpłacimy symboliczne pięć złotych. Proszę spróbować. Warto pomagać!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz TVP Sport od 2008 r., wcześniej zaś Radia Warszawa, Radia Plus, TV Puls, TV 4 i Polsatu


redakcja@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lipca

Czwartek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Jakuba, apostoła
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 20-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter