°/° °/° °/°

Przypływ medali

Ocena: 0
1151
Radosław Kawęcki zdobył złoty medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w Dausze pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie.

Osiągając czas 1.47,38, o 0,25 s pobił własny rekord Polski. Drugie miejsce zajął Amerykanin Ryan Lochte. Brązowy medal zdobył reprezentant Australii Mitchell Larkin. To już drugi medal Kawęckiego na tej imprezie. Kilka dni wcześniej wywalczył srebro na dystansie o połowę krótszym. Z medalem do kraju wróci też Paweł Korzeniowski, który zajął trzecie miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Na mistrzostwach w Katarze dobrze spisał się również Marcin Cieślak, który ustanowił dwa rekordy Polski – na 100 i 200 m stylem zmiennym.

Berlin zdobyty

Jan Szymański z AZS AWF Poznań zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie. Polak okazał się najszybszy na dystansie 1500 m. Był to trzeci polski tryumf podczas berlińskiej imprezy. Wcześniej wyścig na 500 m wygrał Artur Waś. Zwycięstwo odniosła też męska drużyna. Dobrze spisały się również panie. Polki w swoim wyścigu drużynowym zajęły drugie miejsce.

Milik w formie

Dwa gole i asystę zaliczył Arkadiusz Milik w swoim dziewiątym występie ligowym w Ajaksie Amsterdam. Mistrzowie Holandii pokonali zespół Willem II 5:0. Polak ma na swoim koncie już osiem bramek w lidze i tyle samo w Pucharze Holandii.

Tylko 43 sekundy

Już w pierwszej minucie Paweł Głażewski przegrał z niemieckim bokserem Juergenem Braehmerem walkę o mistrzostwo świata federacji WBA w kategorii półciężkiej. Polak bardzo szybko dał się zepchnąć do narożnika i powalić na deski ringu w Oldenburgu. Pojedynek trwał zaledwie 43 sekundy.

Tradycyjnie na Karowej

Prowadzący forda fiestę R5 Kajetan Kajetanowicz zwyciężył w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Drugie miejsce zajął Grzegorz Grzyb (skoda fabia S2000). Trzeci był Tomasz Kuchar (subaru impreza), który wygrał też Kryterium Asów, tradycyjnie rozgrywane po zmroku na ulicy Karowej.