19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rozgrywki finałowe Warszawsko-Praskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2023/2024

Ocena: 0
265

W sobotę 8 czerwca na hali Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej rozegrane zostały mecze kończące rozgrywki Warszawsko-Praskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2023/2024. 

fot. Lubomir Tronowski

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce i mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze, która w finale pokonała drużynę wicemistrzów – STM&ANIN TEAM (parafia św. Hieronima w Starej Miłosnej&Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Aninie).

Trzecie miejsce zajęła drużyna z parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa, która w meczu o 3 miejsce wygrała z drużyną Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Mecze oglądali i aktywnie wspierali kibice – parafianie, księża, a także zawodnicy drużyn, które grały w WPLS na wcześniejszym etapie rozgrywek. Nie zabrakło także dopingu ze strony biskupa Romualda Kamińskiego, który na koniec wręczył medale, statuetki i vouchery na kręgle.

Nagrody dla czterech najlepszych drużyn, a także posiłek po rozgrywkach, ufundowali biskup Romuald Kamiński, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, a także Pray4Teens. Sprawna organizacja wydarzenia możliwa była dzięki pomocy i zaangażowaniu przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Do rozgrywek zgłosiły się we wrześniu 22 drużyny reprezentujące parafie i wspólnoty diecezji warszawsko-praskiej. Do fazy play-off awansowało 16 zespołów, które zdobyły największą liczbę punktów. Drużyny zostały podzielone poprzez losowanie na dwie grupy, w ramach których rozegrały spotkania na zasadzie ‘każdy z każdym’. Półroczne zmagania wyłoniły po 8 zespołów, które weszły do 1/8 finału. Następnie rozegrane zostały dwumecze ćwierćfinałowe i półfinały.

Warszawsko-Praska Liga Siatkówki ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu oraz integrację wspólnoty diecezjalnej. W drużynach występują członkowie wspólnot parafialnych, księża posługujący w parafiach diecezji oraz pracownicy parafialni. Każdy mecz rozpoczyna wspólna modlitwa.

Więcej o lidze, bieżące wyniki meczów oraz fotorelacje dostępne na Facebooku oraz Instagramie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter