°/° °/° °/°

Siostrzany klasyk

Ocena: 0
885

Jak za starych, dobrych czasów w finale Australian Open zmierzyły się amerykańskie siostry Venus i Serena Williams. Górą była ta druga (6:4, 6:4).

Obie tenisistki od 1998 r. stoczyły na kortach łącznie 28 rodzinnych pojedynków, z czego dziewięć w finałach turniejów wielkoszlemowych.

Bardzo atrakcyjna dla kibiców w Melbourne była też finałowa konfrontacja singlistów, w której Szwajcar Roger Federer pokonał Hiszpana Rafaela Nadala (6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3).

Małżeński sukces

Biathloniści Krystyna i Grzegorz Guzikowie zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju w rywalizacji par mieszanych (supermikście). Było to jedyne podium Polaków w tym turnieju. W sześciu z ośmiu konkurencji triumfowali Rosjanie.

„Les Blues” mistrzami

Francja pokonała Norwegię 33:26 w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej. Gospodarze obronili tytuł sprzed dwóch lat. Obie drużyny były rywalami Polski w fazie grupowej turnieju (nasi szczypiorniści zakończyli go na 17. miejscu). Brązowe medale wywalczyli Słoweńcy.

Puchar po dogrywce

Na 32 sekundy przed końcową syreną koszykarki Wisły Can-Pack Kraków objęły prowadzenie w meczu ze Ślęzą Wrocław. Minimalna przewaga w dogrywce (63:62) zapewniła im trzynasty w historii klubu Puchar Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)