°/° °/° °/°

Triumf w deblu

Ocena: 0
767

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali finał gry podwójnej turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Madrycie. Byli lepsi od Francuzów – Nicolasa Mahuta i Edouarda Rogera-Vasselina.

Formuła 1 w Barcelonie

Grand Prix Barcelony dla Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Kierowca zespołu Mercedes GP wyprzedził Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari, który jednak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Trzeci na mecie był Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull).

Wielka czwórka

Na cztery kolejki przed końcem sezonu w piłkarskiej Ekstraklasie w walce o tytuł liczyły się cztery drużyny: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa i Lechia Gdańsk. Różnica między liderami z Podlasia a czwartymi gdańszczanami wynosiła zaledwie trzy punkty.

W blasku minionych lat

Starcie dwóch wielkich piłkarskich firm z bogatą w tytuły przeszłością obejrzymy  24 maja w Sztokholmie w finale Ligi Europy. Manchester United poradził sobie w półfinale z Celtą Vigo (1:0, 1:1), zaś Ajax Amsterdam – z Olympique Lyon (4:1, 1:3). Oba kluby liczą nie tylko na tytuł, ale również na bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. W krajowych ligach wiodło im się bowiem nieco gorzej. Ajax przegrał walkę o mistrzostwo na rzecz Feyenoordu Rotterdam. Z kolei „Czerwone Diabły” zajmują w tabeli dopiero szóste miejsce (mistrzem Anglii została Chelsea Londyn).

Dla Golloba

W żużlowej Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie, drugiej rundzie mistrzostw świata, najlepszy był Szwed Fredrik Lindgren, a za nim uplasował się Maciej Janowski. Część imprezy poświęcona była postaci mistrza świata z 2010 r. Tomasza Golloba, który niedawno uległ ciężkiemu wypadkowi i przebywa w szpitalu. 50 tys. kibiców głośno skandowało jego nazwisko.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)