°/° °/° °/°

Tuzin medali

Ocena: 0
990
Dwie polskie specjalności, rzuty młotem oraz biegi na 800 m, przyniosły nam połowę medali na mistrzostwach Europy w Zurychu. W rzutach kolejny triumf odniosła Anita Włodarczyk, a srebro i brąz dołożyli Paweł Fajdek i Joanna Fiodorow. Na 800 m mistrzem Europy został faworyt Adam Kszczot, zaś debiutanci Artur Kuciapski i Joanna Jóźwik zapewnili sobie drugie i trzecie miejsce.

W skoku o tyczce Paweł Wojciechowski przegrał tylko z pozostającym poza zasięgiem Francuzem Renaudem Lavillenie. Krystian Zalewski otrzymał srebro w biegu na 3000 m z przeszkodami po tym, jak za przedwczesne zdjęcie koszulki zdyskwalifikowany został Mahiedine Mekhissi-Benabbad z Francji. Szczególnie cieszy medal za drugie miejsce w męskim maratonie, który wywalczył Etiopczyk z polskim paszportem Yared Shegumo. Na najniższym stopniu podium stanęli także Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Robert Urbanek (rzut dyskiem) oraz sztafeta 4x400 m w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.

SUKCES „PAPIESKIEGO” KLUBU

Argentyńska drużyna San Lorenzo zwyciężyła w najważniejszych piłkarskich rozgrywkach klubowych w Ameryce Południowej – Copa Libertadores. Kibicem klubu jest od wielu lat papież Franciszek, który na wieść o triumfie przesłał z Seulu piłkarzom „cyklon pozdrowień”.

LEGIA WYRZUCONA

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił wniosek Legii Warszawa o warunkowe dopuszczenie do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ostateczne rozstrzygnięcie ws. przyznania walkoweru Celtikowi Glasgow zapadnie w ciągu trzech miesięcy. Mistrz Polski walczy obecnie z kazachskim FK Aktobe o awans do fazy grupowej Ligi Europy.

KADRA NA MISTRZOSTWA

Meczem Polska – Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną się 30 sierpnia mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Reprezentację Stephane’a Antigi tworzą: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Michał Winiarski, Krzysztof Ignaczak i Paweł Zatorski.

Michał Ziółkowski
Idziemy nr 34 (466), 24 sierpnia 2014 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)