°/° °/° °/°

Wimbledon dla Polaka!

Ocena: 0
785

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali słynny wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Londynie. Polsko-brazylijska para w finale była lepsza od Austriaka Olivera Maracha i Chorwata Mate Pavicia.

Pojedynek był niezwykle widowiskowy i zacięty. Trwał aż cztery godziny i 39 minut, a w piątym, decydującym secie na tablicy ukazał się wynik 13:11! Dla polskiego tenisisty to drugie zwycięstwo w Wielkim Szlemie – poprzednie odniósł wraz ze Szwedem Robertem Lindstedtem w Australian Open w 2014 r. Przed dwoma laty lubinianin podjął "najtrudniejszą decyzję w karierze", rezygnując z występów w grze pojedynczej. Opłaciło się!

Lato na skoczni

Nasi skoczkowie narciarscy zdominowali pierwsze konkursy Letniej Grand Prix. W Wiśle-Malince najpierw zwyciężyli w konkursie drużynowym, a kolejnego dnia Dawid Kubacki i Maciej Kot zajęli dwa pierwsze miejsca na podium.

Medalowa przyszłość

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy do lat 23 Polacy zakończyli z 10 medalami. Te najcenniejsze, złote, zawisły na szyjach Konrada Bukowieckiego (pchnięcie kulą), Ewy Swobody (bieg na 100 m) i zawodniczek ze sztafety 4x400 m. Srebrne krążki wywalczyli dyskobolka Daria Zabawska, kulomiotka Klaudia Kardasz, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m oraz sztafeta mężczyzn 4x400 m. Wśród brązowych medalistów znalazły się takie polskie talenty, jak Michał Rozmys i Martyna Galant (oboje 1500 m) czy oszczepniczka Marcelina Witek.

Mistrzynie świata

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice) zdobyły w Salonikach złoty medal żeglarskich mistrzostw świata w klasie 470. Polki żeglowały bardzo równo – w 12 rozegranych wyścigach tylko trzy razy wypadły poza pierwszą trójkę. To największy polski sukces w historii tej dyscypliny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Niegdyś stypendysta Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dziś członek Stowarzyszenia Absolwentów "Dzieło". Lider w katolickiej wspólnocie mężczyzn Przymierze Wojowników.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)