°/° °/° °/°

Z paryskich kortów

Ocena: 0
607

W trzeciej rundzie French Open z rywalizacji odpadły Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Z grą na kortach Rolanda Garossa pożegnał się również Łukasz Kubot, występujący w deblu z Brazylijczykiem Marcelem Melem, i Alicja Rosolska, grająca w duecie z Japonką Nao Hibino. Za to do ćwierćfinału miksta awansował – w parze z Czeszką Lucie Hradecką – Marcin Matkowski.

Finał po królewsku

Real Madryt już po raz 12. w historii zwyciężył rywalizację w Lidze Mistrzów. Podczas rozgrywanego w Cardiff finału Królewscy pokonali Juventus Turyn aż 4:1. W pierwszej połowie wydawało się, że to drużyna Starej Damy kontroluje sytuację na boisku, ale druga część spotkania przebiegała już pod dyktando Realu. Dwa gole dla madrytczyków strzelił Cristiano Ronaldo. Atmosferę święta przerwały doniesienia z Turynu, gdzie po wybuchu paniki w strefie kibica rannych zostało ponad 1400 osób.

Macedonia świętuje

Mniejsze zainteresowanie mediów, ale równie wielkie emocje towarzyszyły rozgrywkom szczypiornistów, którzy również w miniony weekend rywalizowali w finale Ligi Mistrzów. Po tytuł sięgnęła drużyna Vardaru Skopje. Macedończycy w rozgrywanym w Kolonii meczu finałowym pokonali Paris Saint-Germain HB 24:23.

Mistrz mistrzem?

Po kolejne zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki zmierza pewnie zespół aktualnego mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra. W rywalizacji do czterech zwycięstw zielonogórzanie prowadzą z Polskim Cukrem Toruń już 2:0. W dwóch pierwszych finałowych spotkaniach pokonali torunian aż 86:69 oraz 87:66.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)