23 stycznia
niedziela
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O co dziś walczą feministki?

Ocena: 0
2787

? Każda normalna kobieta, kiedy obejrzy te filmiki z zaproszeniem na manifę, powie: ?O co chodzi??. Nikt tym kobietom nie dał prawa do reprezentowania mnie ? podkreśliła Kaja Godek z Fundacji "Życie i Rodzina" w rozmowie z Ewą Pietrzak w "Temacie Dnia" w Salve TV. Razem z Moniką Odrobińską z tygodnika "Idziemy" zastanawiały się, o co walczą współczesne feministki.

? Ja czuję się wolna, nie czuję żadnego uciemiężenia. Mogę się rozwijać, jestem mamą, mogę działać na wszystkich płaszczyznach i nie czuję się ograniczana ? podkreśliła dziennikarka Monika Odrobińska.

? Trochę nie wiem, o co chodzi w tych spotach [zapraszających na manify ? przyp. red.]. To, co tam jest, to pomieszanie bardzo wielu wątków. Feministki stwierdziły, że wulgarność się tu sprzeda. Nie widzę żadnej myśli przewodniej. Kiedy obejrzałam spot pierwszy raz, trudno mi było zrozumieć, że są to spoty zapraszające na jakąś manifestację kobiecą. Te spoty są niekobiece ? podkreślała Kaja Godek.

Zapytana, o co powinny dziś walczyć kobiety w Polsce, Monika Odrobińska mówiła: ? Jestem za tym, żeby przede wszystkim finansowo doceniać te kobiety, które łączą obowiązki domowe ze służbowymi, bo często pracują na kilkunastu etatach, ale również żeby doceniać kobiety, które rezygnują z pracy zawodowej i poświęcają się całkowicie pracy w domu, która jest zupełnie niedoceniania. Chciałabym mieć wybór: albo pracuję zawodowo, albo pracuję w domu i poświęcam się dzieciom i moja sytuacja finansowa nie ulega zmianie, a ja na starość nie zostaję bez emerytury, bez żadnego zabezpieczenia. Myślę, że to jest coś, o co należy walczyć.

Z kolei Kaja Godek, odnosząc się do pigułki EllaOne, stwierdziła, że ?firmy farmaceutyczne na Zachodzie, które produkują antykoncepcję, są zasypywane pozwami sądowymi ze strony kobiet, które takie tabletki wzięły i doznały skutków ubocznych?.

Kobiety skomentowały także hasła podnoszone przez współczesne feministki. ? Myślę, że kiedy ktoś obejrzy te filmiki z zaproszeniem na manifę, popuka się w czoło. Każda normalna kobieta powie w ogóle: ?O co chodzi??. Nikt tym kobietom nie dał prawa do reprezentowania mnie ? mówiła Godek. ? Jeżeli rozmawiamy o kobietach, to rozmawiajmy o kobietach w każdym wieku. Kobiety są kobietami od poczęcia. Niestety część kobiet, np. kobiety z zespołem Downa, zabija się bezkarnie, zanim zdążą się urodzić. To jest realny problem, o którym te panie milczą ? podsumowała (Salve TV, mz).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
Niedziela Słowa Bożego
Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,1-4;4,14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Słowo Boże w naszym życiu (komentarz "Idziemy")Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter