27 maja
środa
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Powołany" - odpowiedź na "Tylko nie mów nikomu"

Ocena: 4.95
1025

Powstaje film dokumentalny pt. "Powołany" opowiadający o miłości i mocy Bożej ukazującej wartość kapłaństwa przez pryzmat świadectw osób świeckich. W filmie ukazane mają być historie ludzi, którzy doświadczyli wyjątkowego spotkania z żywym Bogiem poprzez posługę kapłanów.

fot. YouTube/ Domena publiczna

- Pomysł na film zrodził się z potrzeby chwili. Zobaczyłem, co się dzieje po filmie braci Sekielskich. Niby "tylko" film, a wywołał taką burzę w mediach. Nie mogłem się zgodzić na jednogłos. Stwierdziłem, że trzeba pokazać, po co kapłaństwo jest, by nie kojarzyło się tylko z aferami i nie było synonimem grzechu – mówi ks. Śliżewski, inicjator projektu.

Mam nadzieję, że film "Powołany" na nowo wzbudzi w ludziach nadzieję. Nie chcemy idealizować księży. Zadaniem tego filmu jest pokazanie, że każdy kapłan jest narzędziem łaski, która przekracza jego samego.

– dodaje kapłan.

Film będzie przeprowadzał widza przez najważniejsze posługi powierzone kapłanom, a wystąpią w nim uznani duszpasterze, osoby konsekrowane i stygmatycy, tacy jak brat Elia, o. James Manjackal, o. John Bashobora, ks. Dominik Chmielewski, o. Antonello i Henrique, ks. Marek Dziewiecki. ks. Tomasz Kancelarczyk czy ks. Radosław Siwiński. W warstwie dokumentalnej mają być ukazane historie osób świeckich, którzy namacalnie doświadczyli spotkania z żywym Bogiem poprzez posługę kapłanów.

Film jest realizowany przez Jana Sobierajskiego i Andrzeja Kocubę, którzy współtworzyli największe polskie produkcje filmowe oparte na wartościach chrześcijańskich, takie jak „Miłość i miłosierdzie” i „Dwie Korony” reż. Michał Kondrat czy najnowszą kampanię ogólnopolską „Fundacji Mamy i Taty” o wartości małżeństwa.

- Inspirację do stworzenia filmu o wartości kapłaństwa otrzymaliśmy od ks. Piotra Śliżewskiego, który jest kierownikiem duchowym tego projektu. Podjęliśmy to wyjątkowe wyzwanie i im trudniejsze chwile przechodzimy w trakcie realizacji tego filmu, tym bardziej uświadamiamy sobie, że postęp w pracach nad tym projektem nie jest naszą zasługą - powiedział Andrzej Kocuba.

Obecnie trwają kolejne nagrania w Polsce. Na oficjalnej stronie filmu znajduje się wiele zdjęć z kulis powstawania produkcji „Powołany”. - Jesteśmy już po kilkunastu dniach zdjęciowych, podczas których udało nam się zrealizować bardzo ciekawe rozmowy z autorytetami kapłańskimi. Przed nami druga część nagrań, bardzo wymagająca, bo z osobami świeckimi. Mamy w planach udać się również za granicę naszego kraju. Na razie jednak nie możemy zdradzać szczegółów scenariusza, ale jestem przekonany, że będzie to jeden z mocniejszych filmów, jakie udało nam się kiedykolwiek zaprezentować widzom - mówi Jan Sobierajski.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Środa, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,28-38; Ps 68,29-30.33-36; J 17,11b-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter