17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Śladami Ojca Dolindo" - nowy film Krzysztofa Żurowskiego

Ocena: 5
2462

Nowy film dokumentalny Krzysztofa Żurowskiego opowiada o ks. Dolindo Ruotolo z Neapolu, kandydacie na ołtarze, niezwykłym włoskim mistyku i kaznodziei. Film zawiera świadectwa wiernych na temat przebaczenia, cierpienia, nadziei np. po stracie dziecka, czy współmałżonka, oziębłości małżonków, wyrzucenia z pracy, apostazji w rodzinie, rezygnacji z chrztu i ślubu.

Ks. Dolindo Routolo, fot. Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Zwiastun filmu „Śladami Ojca Dolindo":

Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo żył w latach 1882 – 1970. Był prześladowany przez całe życie. Ojciec katował go i głodził, nie pozwalał chodzić do szkoły, koledzy wyśmiewali się z niego. Profesorowie w seminarium duchownym również uprzykrzali mu życie. On sam miał ogromne trudności z nauką.

Dopiero po cudownej „interwencji” Matki Bożej zyskał „dar" inteligencji. Stał się wybitnym kapłanem, spowiednikiem i kaznodzieją.

Ks. Dolindo czytał w ludzkich duszach, doświadczał bilokacji, miał wiele wizji Pana Jezusa i Matki Bożej. Słyszał Chrystusa, który prosił go o powierzanie Mu wszystkich spraw i zaufanie Bogu w codzienności: „Tysiąc modlitw nie jest warte tyle, co ten jeden akt oddania się: O Jezu, oddaję Ci się , Ty się tym zajmij!"

Ks. Ruotolo został niesłusznie oskarżony o herezję. Miał zakaz sprawowania Mszy św., spowiedzi i prowadzenia rekolekcji przez prawie 20 lat. W swoich pismach duchowych i teologicznych był prekursorem Soboru Watykańskiego II, ale dopiero kilka lat po jego śmierci zostały one zwolnione z zakazu druku. Pomimo tych wszystkich szykan ks. Dolindo, nigdy nie krytykował Kościoła.

Naczelną zasadą kapłana było przebaczanie, nawet największym krzywdzicielom. Uważał, że są dla niego największymi dobroczyńcami, gdyż pozwalają mu wyzbyć się pychy i upodobnić do Chrystusa.

Liczni pielgrzymi, szczególnie z Polski, którzy przybywają do Neapolu - miejsca życia i posługi ks. Dolindo - modlą się przy jego grobie, prosząs Sługę Bożego o wstawiennictwo u Boga.

Film „Śladami Ojca Dolindo"  był kręcony w Neapolu podczas rekolekcji Wspólnoty „W Misji” z Wrocławia w 2018 r.

Czytaj także: "Jezu Ty się tym zajmij", obraz Chrystusa wg wizji ks. Dolindo

Cały film „Śladami Ojca Dolindo":

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich, Panie,
i światłem na mojej ścieżce.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 38-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter