20 lutego
czwartek
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Więź z Bogiem": warszawskie rekolekcje dla singli

Ocena: 0
1845

Serdecznie zapraszamy na wielkopostne "rekolekcje ostatniej szansy" dla osób stanu wolnego 26+: "Więź z Bogiem: Wolność/ Odpowiedzialność/ Wzajemność". Od 9 do 11 kwietnia w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie poprowadzi je duszpasterz singli i psychoterapeuta, ks. Stanisław Szlassa.

fot. mat. pras.

Myślą przewodnią rekolekcji będzie więź z Bogiem. Czym ona jest, na czym polega? Jak powinno wyglądać zdrowe przeżywanie więzi w aspekcie: wolności, odpowiedzialności i wzajemności?

Wolność, czyli decyzja o tym, by być razem pomimo; decyzja o tym, by dawać bez warunków; decyzja o tym, by wziąć bez skrupułów; decyzja, by pozwolić odejść. Odpowiedzialność, czyli uważność na siebie i drugą osobę; troska o relację; to słuchanie i mówienie o tym, co ważne, co łączy i co jest trudne; branie konsekwencji za uczucia, słowa, czyny. Wzajemność, czyli zauważanie i troska o potrzeby swoje i drugiego; dawanie bez okradania siebie; branie bez egoizmu – mówi ks. Stanisław Szlassa, psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych, duszpasterz singli, który będzie głosił homilie i katechezy podczas rekolekcji.

Rekolekcje rozpoczynają się w Niedzielę Palmową i trwać będą jeszcze w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek, a zaraz po nich będzie już Triduum Paschalne. Jest to więc ostatnia szansa na przygotowanie się do świąt wielkanocnych. Zaproszenie do udziału kierowane jest do osób, które są samotne, nie chcą być singlami, a także do wszystkich, którzy poszukują Boga.

 

Specjalnie dla singli

Osoby samotne zauważyły, że organizowane są rekolekcje dla rodzin, młodzieży, studentów, małżeństw niesakramentalnych, a oni nie łapią się do żadnej z tych grup. Mówią, że potrzebują takiego miejsca w Kościele, gdzie będzie uwzględniona ich sytuacja życiowa, ich przeżywanie samotności, czekanie na związek, na założenie rodziny, tę sytuację chcą przeżywać z Bogiem – dodaje ks. Szlassa.

Jak zapewniają organizatorzy – dostają dużo sygnałów, że single systematycznie uczestniczą w różnego rodzaju inicjatywach czy spotkaniach i nie ograniczają się tylko do uczestnictwa w rekolekcjach. Dzieje się tak nie tylko w Warszawie, ale i innych miastach. Prym wiedzie Wrocław, w którym single przeszczepiają na swój grunt dobre wzorce ze stolicy, powoli dołączają także Katowice. 

To są już czwarte rekolekcje dla singli organizowane przez Duszpasterstwa: Przystań Rozwoju, Niejeden.pl, DwoJedno i Parafię Najświętszego Zbawiciela w Warszawie przy Placu Zbawiciela. W ubiegłym roku wzięło w nich udział blisko tysiąc pięćset osób.

Szczegółowe informacje o inicjatywach warszawskich singli znajdują się na stronie www.niejeden.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lutego

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem
Dziś w Kościele: czwartek, VI tydzień zwykły wsp. dowolne św. Zenobiusza, prezbitera i męczennika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 2, 1-9; Ps 34, 2-7; Mk 8,27-33
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -