10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szal: pozwólmy Panu Bogu wejść w nasze życie

Ocena: 0
262

Pozwólmy Panu Bogu wejść w nasze życie: społeczne, polityczne, osobiste, rodzinne – mówił abp Adam Szal podczas Pasterki w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Metropolita przemyski przestrzegał, aby nie patrzeć na święta tylko w przez pryzmat komercji.

fot. pixabay.com

– Pozwólmy Panu Bogu wejść w nasze życie: społeczne, polityczne, osobiste, rodzinne. Pozwólmy, aby w nasze życie weszły Jego przykazania, Jego Ewangelia, pozwólmy, aby Duch Święty wszedł ze swoimi darami do naszego życia – podkreślił abp Adam Szal. 

Metropolita przemyski przestrzegał, aby nie patrzeć na święta tylko w przez pryzmat komercji. – Jest wielkie niebezpieczeństwo, by sprowadzić Boże Narodzenie tylko do dekoracji i zwyczajów, które wynieśliśmy z dzieciństwa – powiedział. 

Hierarcha zachęcał, by zadać sobie pytanie: co wyniesiemy z tych świąt, co wyniesiemy z przeżywania tej tajemnicy naszej wiary - tajemnicy Bożego Narodzenia? – Przede wszystkim wynieśmy to przekonanie, że tajemnica przyjścia Boga na świat jest dziełem Ducha Świętego. To wydarzenie niezwykłe, które jest tak ważne, że ludzie w pewnym momencie swojego istnienia zaczęli od tego faktu liczyć swoje dni, swoje lata i swoje wieki – wskazywał. 

Kolejną prawdą, którą – jak mówił kaznodzieja – trzeba przyjąć, jest ta, że przez Boże Narodzenie Pan Bóg pokazał, że chce być blisko nas. 

Radził też, by zastanowić się nad tym, jak przeżyć te święta, aby umocnić swoją wiarę. – Wysławiajmy Boże Narodzenie śpiewem kolęd, bądźmy wrażliwi na działanie Ducha Świętego – mówił i dodał: – Jakby to było dobrze, gdyby o każdym mieszkańcu naszej pięknej ojczyzny można było powiedzieć, że jest w nim miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, opanowanie. To są słowa św. Pawła zapisane w Liście do Galatów. św. Paweł pisze o tych słowach w kontekście owoców Ducha Świętego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter