1 czerwca
czwartek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: niech Bóg nas osłania za przyczyną św. Mikołaja

Ocena: 1.2
260

Rosja przyniosła na Ukrainę wojnę niczym ogniste tornado – wyznał abp Światosław Szewczuk. Cały kraj znów padł ofiarą ataków przy pomocy różnego rodzaju broni. Mocno ucierpiał m.in. okręg dniepropietrowski, a także Kijów, w który celowały liczne irańskie drony-kamikadze. Ale Ukraińcy nie poddają się i zanoszą modlitwy oraz wspierają swoje wojska broniące Bachmutu czy Awdijiwki lub wyzwalające kolejne miejscowości w innych regionach państwa.

Fotr. PAP/Mykola Kalyeniak - Ukraina, choinka w metrze

Zwierzchnik miejscowych grekokatolików wzywał wczoraj młodzież do odważnego przyjmowania Bożego powołania, jakie by ono nie było. W taki sposób kontynuował swoje rozważania na temat przyszłości jego ojczyzny po wojnie. Zwrócił też uwagę na ważnego dla Ukrainy orędownika, którego dziś się wspomina zgodnie z juliańskim kalendarzem w większości Kościołów tego kraju.

Dzisiaj Ukraina obchodzi święto św. Mikołaja, cudotwórcy z Miry w Licji. To święty, którego najlepiej znają nasze dzieci. On stał się dla Ludu Bożego jakby wcieleniem Bożej miłości oraz Bożego miłosierdzia – tego miłosierdzia będącego ratunkiem, zwłaszcza w okolicznościach wojny. Prosimy dziś św. Mikołaja o wstawiennictwo przed Najwyższym za umęczony ukraiński naród: żeby zbawcza ręka Boga, ratująca obecnych na ziemi i na morzu, w powietrzu oraz w podróży, rozciągała się teraz nad naszą ojczyzną

– mówił abp Szewczuk.

W tej modlitwie do Pana za pośrednictwem św. Mikołaja marzymy też dzisiaj i rozważamy, jaką będzie Ukraina po zwycięstwie. Bo my wiemy, że dojdzie do zwycięstwa. Można je już zobaczyć w oczach naszych żołnierzy, rannych lub zwolnionych z rosyjskiej niewoli, w oczach naszych staruszków patrzących na nas głębokim wzrokiem w zrujnowanych wioskach Chersońszczyzny oraz Charkowszczyzny, gdzie żyją bez światła, bez ciepła pośród ukraińskiej zimy. Zwycięstwo spogląda dziś na nas oczami tych, którzy ucierpieli na skutek wojny, mówiącymi: «ukraiński naród już zwycięża; wróg już przegrał».

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Czwartek, VIII Tydzień Wielkanocny - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26, 36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter