25 lutego
niedziela
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Adwentowa propozycja medytacji

Ocena: 4.3
284

W Adwencie na katolickiej modlitewnej aplikacji Hallow rusza specjalne wyzwanie na ten czas. Polega ono na przeżyciu 22 specjalnych medytacji opartych głównie o teksty C.S. Lewisa. Rozważania czyta północnoirlandzki aktor Liam Neeson. W materiale promocyjnym akcji wskazuje on, że podawane treści skupiają się na cennych propozycjach dotyczących pogłębiania własnej wiary oraz nauki prawdziwej miłości.

fot. pixabay.com

Zapytany, czy sam podczas nagrań przeżył już w całości te rozważania, mężczyzna odpowiada, iż nie tak wygląda ten sposób rozmowy z Bogiem.

Modlitwy medytacyjne, jak myślę, trzeba powtarzać. To nie jest tak, że przy jednym tylko posiedzeniu powiesz: «o, mam to!»”

– mówi.

Dodaje, że stanowi to zazwyczaj regułę z każdą modlitwą: „im częściej ją powtarzasz, im głębiej w nią wchodzisz, tym głębsze znajdujesz przesłanie”.

Aktor wyraża swoją nadzieję, iż użytkownicy aplikacji poprzez adwentową akcję „znajdą w swoim życiu trochę więcej nadziei i spokoju”. Jak wskazuje, poruszany w tekstach temat dotyczy również odzyskania w sobie zdolności do zdumiewania się i bycia jak dzieci. Dodaje, że jego zdaniem „Boże Narodzenie stanowi taki piękny czas w roku, aby starać się odzyskać to poczucie zachwytu w naszym życiu”.

Liam Neeson odpowiada również na pytanie, który fragment jego osobiście najbardziej poruszył. Jak wyznaje, chodzi tu o ten dotyczący miłości.

Mówi on, że «kochać» w ogóle znaczy «być bezbronnym». Miłość: wszystko w twoim sercu zostanie skrzywione i prawdopodobnie złamane

– zaznacza aktor.

I kontynuuje: „dalej mówi, że możesz próbować chronić swoje serce, ale jeśli to zrobisz, stanie się ono twarde i zimne”. Mężczyzna konkluduje następnie swoją myśl: „czytając to, po prostu pomyślałem, iż nasze serca zostały stworzone do kochania i bycia wrażliwymi, a to bardzo mocno do mnie przemówiło”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 lutego

Poniedziałek, II Tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 6, 36-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter