23 stycznia
czwartek
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Anioły Pełne Dobroci - dzieci modlą się za dzieci

Ocena: 0
366

Dzieci mogą modlić się za dzieci. 1 czerwca w Dniu Dziecka, kiedy zapewne najmłodsi otrzymają prezent od najbliższych, także oni mogą dać coś wyjątkowego innym dzieciom. To dar codziennej modlitwy przez miesiąc i to w szczególnej intencji.

Fot. Steve Evans from Citizen of the World / Ethiopia: Innocent Prayers of a Young Child / wikipedia / CC BY 2.0 / Link

„Anioły Pełne Dobroci to modlitewna inicjatywa, która powstała jako odpowiedź na apel zawarty w Narodowym Programie Trzeźwości. Polega ona na ofiarowaniu przez dzieci daru codziennej modlitwy Zdrowaś Maryjo, w czasie porannego i wieczornego pacierza, od 1 czerwca – Dnia Dziecka przez cały miesiąc czerwiec, za dzieci, które wychowują się w rodzinach alkoholowych i doznających jakiejkolwiek przemocy” - mówi pomysłodawca, ks. Paweł Knap z parafii św. Mikołaja w Lubzinie.

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka, który mocą uchwały Sejmu z 2006 roku jest także Dniem bez Alkoholu.

Ks. Paweł Knap zachęca kapłanów, siostry zakonne, katechetów, rodziców do rozpowszechnienia wśród dzieci tej modlitewnej inicjatywy i do towarzyszenia im w codziennej modlitwie, a także podjęcia indywidualnej modlitwy w intencji trzeźwości narodu.

Patronat nad akcją objęli bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości oraz Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Tarnowskiej.

Zgodnie z danymi przedstawionymi w Narodowym Programie Trzeźwości jednym z wielu ujemnych skutków braku trzeźwości Polaków jest: „duża, kilkumilionowa (4-5 mln) rzesza osób współuzależnionych (w tym ok. 1 mln dzieci) wykazujących zaburzenia zdrowotne, psychiczne i rozwojowe, ogromnie obciążonych stresem". Badania EZOP Polska określają, że 943 tys. dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia ma rodziców z problemem alkoholowym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 stycznia

Bogu zaufam, nie będę się lękał
Dziś w Kościele: czwartek, II tydzień zwykły, dzień powszedni
Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 18,6-9.19,1-7; Ps 56 (55),2-3.9-10.12-13; Mk 3,7-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -