4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akcja #Biblia - warto kontynuować!

Ocena: 0
397

Zapoczątkowana w Niedzielę Słowa Bożego akcja zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia” spotkała się z szerokim odzewem. W minioną niedzielę #Biblia była przez pewien czas na pierwszym miejscu w trendach na Twitterze w Polsce!

Fot. pixabay.com /CCO

Popularność akcji #Biblia, to kolejny dowód, że media społecznościowe mogą pomagać w docieraniu z przesłaniem Ewangelii do milionów osób.

– mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik i jednocześnie zachęca do kontynuowania inicjatywy #Biblia każdego dnia.

Codziennie możemy opublikować krótki cytat, który do nas w tym momencie akurat najbardziej przemawia. W ten sposób sami możemy głębiej się nad nim zastanowić, ale także dajemy szansę innym, aby go przeczytali, na przykład na smartfonie, czy tablecie w drodze do pracy, szkoły. Inicjatywa #Biblia powinna odbywać się codziennie.

– podkreśla.

Akcja #Biblia to inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski wywołana homilią papieża Franciszka, który zapraszając wszystkich do aktywnego udziału w wydarzeniach Niedzieli Słowa Bożego zachęcał, by jak najwięcej osób codziennie czytało przynajmniej kilka wersetów z Biblii.

Ojciec Święty prosi nas, byśmy trzymali ją otwartą na stoliku nocnym w domu, nosili ze sobą w kieszeni, wyświetlali na smartfonach. Papież zachęcał, by zacząć czytanie Biblii od Ewangelii i pozwolić, aby inspirowała nas każdego dnia i rzucała światło na nasze życie

- mówił rzecznik KEP

W odpowiedzi KEP zaapelowało, by wykorzystać internet jako narzędzie, które pomaga w jego rozpowszechnianiu Słowa Bożego - zamieszczania w mediach społecznościowych ulubionych cytatów z Pisma Świętego z hasztagiem „Biblia”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter