22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Grzybowski: pokuta, modlitwa, post i nawrócenie - chrześcijańska broń przeciwko złu

Ocena: 0
734

W Środę Popielcową porannej Mszy w Katedrze Warszawsko-Praskiej przewodniczył bp Jacek Grzybowski.

Fot. Karolina Błażejczyk - diecezja warszawsko-praska

Na początku biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przypomniał o apelu papieża Franciszka i Konferencji Episkopatu Polski, by dzisiejszy dzień był obchodzony w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Mocno prosi nas dzisiaj Kościół i przez papieża Franciszka i przez Konferencję Episkopatu Polski – pokuta, modlitwa, post i nawrócenie. To jest nasza chrześcijańska broń przeciwko złu, ponieważ tylko Bóg, który widzi w ukryciu zna miarę zła i tego, co się dokonuje w świecie. Tylko On jest Panem historii i świata, dlatego my wierzący całkowicie Jemu się zawierzamy i polecamy przyszłość.

W homilii biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przypomniał, że Bóg daje nam pomoce, które szczególnie w trudnym czasie powinny stać się naszym wsparciem:

Jesteśmy prochem, ale On z prochu stworzył człowieka i potrafi uczynić proch piękną ziemią, bo tak jest napisane w Księdze Rodzaju – jeżeli w Bogu położymy nadzieję to w nas jest jednocześnie siła do tego, aby podjąć nasze codzienne, zwyczajne obowiązki – mimo że po raz kolejny w Środę Popielcową przeżywamy nie tylko treści liturgiczne, ale jesteśmy głęboko, egzystencjalnie smutni i zatroskani. Słowo Boże, liturgia Kościoła, łaska sakramentalna mają pomóc nam, aby nasze doświadczenie było prawdziwe i autentyczne.

Biskup Romuald Kamiński Mszę Świętą na rozpoczęcie Wielkiego Postu będzie sprawował w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie o godz. 18:30.

Więcej zdjęć

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter