17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dobre uczynki online

Ocena: 0
1156

Twórcy projektu „LOGinLOVE” chcą przypomnieć, że Wielki Post to nie tylko czas pokuty za grzechy, ale także odkrywania dobra i dzielenia się nim.

fot. materiały graficzne projektu LOGinLOVE

„Zalogowani do miłości” to wspólna inicjatywa Fundacji Misericors oraz grupy młodych z archidiecezji krakowskiej, którzy pomagali w organizacji Światowych Dni Młodzieży.

– W czasie ŚDM w naszym dekanacie zawiązała się grupa ludzi chętnych do działania. Aby nasz zapał nie ostygł, postanowiliśmy stworzyć wspólnotę, która zachęci innych do czynienia dobra. Ponieważ media mają dziś największy wpływ na młodych ludzi, chcemy działać przez internet – opowiada Paulina Lenart, jedna z odpowiedzialnych za projekt.

Jak to działa? Każdego dnia Wielkiego Postu na stronie internetowej misericors.org/log-in-love/ pojawia się rozważanie na dany temat, oparte na fragmencie Ewangelii lub jednym z uczynków miłosierdzia. – W ciągu dnia każdy może skomentować nasze rozważania na Facebooku i podzielić się swoim świadectwem. Każdego wieczora analizujemy, co napisali internauci, tworząc w ten sposób „żywe rekolekcje” – wyjaśnia Paulina Lenart. Ta relacja z odbiorcami jest dla niej szczególnie ważna. – Podczas ŚDM zainspirowało mnie to, w jaki sposób papież rozmawiał z młodymi. Kiedy coś mówił, zawsze oczekiwał odpowiedzi, dialogu – zaznacza.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 12 (598), 19 marca 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 29 marca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym UKSW. Z "Idziemy" współpracuje od drugiego roku studiów. Prywatnie żona i matka, miłośniczka gotowania.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter